Utarło się już, że Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie każdego roku uruchamia nowe kierunki studiów z myślą o kandydatach. Nie inaczej jest w tym roku. Uczelnia proponuje 3 nowe kierunki i szereg nowych specjalności.
– Biologia, praca socjalna, to te kierunki pierwszego stopnia, na które mamy już pozwolenie – mówi Magdalena Okwiet, kierownik Biura Promocji AJD. – Lada dzień powinniśmy mieć zgodę na uruchomienie studiów pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Warto dokładnie prześledzić propozycję pod kątem nowych specjalności i specjalizacji. Jak co roku instytuty przygotowały wiele nowości.
W bogatej ofercie na uwagę kandydatów zasługują kierunki inżynierskie, które proponuje Wydział Matematyczno-Przyrodniczy na kierunkach: chemia, informatyka, inżynieria bezpieczeństwa. Zainteresowaniem może cieszyć się fizyka. Na tym kierunku absolwenci mogą uzyskać nawet dwa dyplomy ukończenia studiów II stopnia: polski i francuski. Co się z tym wiąże studia odbywają się w Polsce i we Francji. Językiem wykładowym jest angielski. Przyszłościowy wydaje się być kierunek filologia. Władze instytutu starają się o prawa do prowadzenia studiów II stopnia na tym kierunku. Rekrutacja rozpoczęła się 1 czerwca. Potrwa do 15 lipca. Kandydaci mogą wybierać z 25 kierunków studiów I, II i III stopnia. I wcale nie trzeba przyjeżdżać do Częstochowy, by dostać się na studia.
– Bo by się zrekrutować wystarczy wejść na stronę Uczelni. Każdy kandydat z dowolnego zakątka Polski, a nawet świata dzięki internetowi ma szansę stać się naszym studentem. Wystarczy wklikać w przeglądarkę www.ajd.czest.pl – informuje Magdalena Okwiet.
Gdy już znajdziemy się na stronie, to obok konkretnych wiadomości o rekrutacji, na stronie można znaleźć wiele ciekawych informacji o warunkach studiowania w Uczelni. Warto np. odwiedzić zakładkę poświęconą Akademickiemu Biuro Karier, gdzie znajdują się informacje o szkoleniach, stażach lub kursach.
Oto pełna oferta edukacyjna AJD: bezpieczeństwo narodowe (kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody MNiSW na otwarcie), filologia polska, filologia, – specjalność: filologia angielska, filologia germańska, historia, politologia, administracja, filozofia, zarządzanie, pedagogika, praca socjalna, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, biologia, biotechnologia, chemia, fizyka, informatyka, inżynieria bezpieczeństwa, matematyka, ochrona środowiska, edukacja techniczno-informatyczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, grafika, malarstwo. Do tego Uczelnia oferuje kilkadziesiąt kierunków form studiów podyplomowych.