Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Aleksandria


GMINA KONOPISKA
Strażacy OSP Aleksandria mają powód do wielkiej radości. 16 kwietnia 2023 roku uroczyście przekazano im kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Stało się to w 85. rocznicę powołania jednostki.

 

Uroczystość zgromadziła licznych gości, reprezentujących instytucje, które wsparły zakup. Wśród nich byli: wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński, senator Ryszard Majer, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek, zastępca komendanta śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Rafał Świerczek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk i gospodarz gminy – wójt Jerzy Żurek.  

Wiceminister Szymon Giżyński gratulując druhom nabytku przypomniał czynione realne działania rządu na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. – Wszystko to, co się rozgrywa w obszarze pomocy rządu Rzeczpospolitej dla straży pożarnych ma na celu podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa. Poza samochodami oprócz sprzętu z wielką radością przyjęto dodatki do emerytur dla strażaków oraz wsparcie młodzieżowych drużyn. Społeczność wiejska będzie też wspomożona dodatkami dla sołtysów, dzieją się również ważne rzeczy pomocowe wobec środowiska Kół Gospodyń Wiejskich. Z pewnością wiele parafii korzysta z różnych form dofinansowania swojej działalności prospołecznej, wyjątkowo szeroki strumień wsparcia popłynął tam, gdzie są zabytkowe kościoły. To wszystko dotyczy osób, ale też budowania więzi międzyludzkich, prestiżu środowisk i konkretnych osób oraz więzi międzyinstytucjonalnych. Będziemy tej drodze wierni, bo nasze działania mają charakter systemowy. Słyszymy od najstarszych strażaków, że nie pamiętają takiego strumienia dóbr w postaci samochodów, jakie od kilku lat na polską wieś i do polskich strażaków spływają. Dla Państwa nowy samochód to oferta nowej perspektywy. Dodam, że samochody otrzymują najlepsi, najbardziej operatywni i tacy, którzy mają opiekę w postaci samorządu i instytucji państwowych. Nowy samochód świadczy o dostrzeżeniu Państwa potrzeb, znakomitym przygotowaniu strażaków z tej jednostki i bardzo dobrej współpracy z Państwa przyjaciółmi – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.

Wójt Jerzy Żurek, ciesząc razem ze strażakami, szczególnie podziękował wiceministrowi Szymonowi Giżyńskiemu. – Wiele dobrego dzieje się w naszej gminie, także tu w Aleksandrii. To zasługa wspierającego nas wiceministra Szymona Giżyńskiego, rozumiejącego nasze potrzeby, za co bardzo dziękuję. Wspomnę inwestycje, które możemy realizować właśnie dzięki pomocy Pana Ministra, a jest ich sporo: hala sportowa w Aleksandrii, przedszkole i żłobek w Konopiskach, Dom Seniora w Konopiskach, budowa nowych dróg i oświetlenia, budowa boiska w Konopiskach, czy wreszcie nowe samochody do Ochotniczych Straży Pożarnych. To wszystko jest przecież dla mieszkańców naszej gminy – podkreślił Wójt.

AS

Podziel się:

3 komentarzy

  • Od 1989r nikt nie pomyślał że,Aleksandri przydał by się nowoczesny samochód strażacki i wreszcie znalazł się wiceminister p. Giżyński z PiS-u i spełnił Wasze marzenie.Dlatego cała Aleksandria powinna zagłosować tak jak należy.Przypominają mi się wybory kiedy to cała Aleksandria zagłosowała na Tymińskiego i na pewno Wiecie na kogo oddacie swoje głosy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *