ChodzęBoLubię w Częstochowie


Już trzeci rok z rzędu w Częstochowie odbywają się zajęcia ChodzęBoLubię – młodszego brata akcji BiegamBoLubię. Spotkania odbywają się w całej Polsce od kwietnia do listopada.

image.png
Jak o zajęciach pisze organizator – Fundacja Wychowanie przez Sport:
“ChodzęBoLubię to ogólnopolska aktywność skierowana do miłośników spacerów z kijkami. Pomysłodawcą i realizatorem działań jest Fundacja Klubu Polskiej Lekkiej Atletyki oraz Fundacja Wychowanie przez Sport. Celem ChodzęBoLubię vel „CbL” jest znaczące zwiększenie aktywności fizycznej wśród osób lubiących ruch na świeżym powietrzu, dbających o swoje zdrowie oraz kondycję psychofizyczną. To aktywność ruchowa bez rywalizacji.
ChodzęBoLubię formalnie zarejestrowało działanie 2.02.2020 roku na spotkaniu trenerów i instruktorów z całej Polski. Pierwsze spotkania odbyły się w 16 lokalizacjach, a już po miesiącu liczba miejscowości zwiększyła się do ponad 30 miejsc. Taka dynamika i ogromne zainteresowanie przerosło nasze początkowe oczekiwania.”
Zajęcia w naszym mieście prowadzone są przez instruktorów Stowarzyszenia Nordic Team Częstochowa w poniedziałki o godz. 18:00 w Lasku Aniołowskim.
Spotkania w naszym mieście cieszą się rewelacyjnym zainteresowaniem, a frekwencja na pojedynczych zajęciach sięga nawet 70 osób.
Częstochowa to wyjątkowe miejsce na mapie aktywności ruchowej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem marszów z kijkami i nordic walking.
Zdjęcia: Nordic Team Częstochowa
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *