Sensacja w Częstochowie. Beniaminek lepszy od Exact Systems Norwida!

Zaskakującym rozstrzygnięciem, którego nikt się nie spodziewał, zakończyło się sobotnie spotkanie Tauron 1 Ligi. Siatkarze Exact Systems Norwida (4. miejsce) przegrali z 14. w tabeli BAS-em Białystok!

Siatkarze Exact Systems Norwida w meczu z przedostatnim w tabeli BAS Białystok liczyli na pewne trzy punkty. Częstochowianie wygrali w Białymstoku 3:0 i takim samym wynikiem chcieli zakończyć mecz w swojej hali. Pierwszego seta łatwo wygrali gospodarze. Później na boisku działy się rzeczy, których raczej nikt się nie spodziewał. BAS, który walczy o utrzymanie wygrał 3 sety i zdobył w Częstochowie ważne 3 punkty sprawiając dużą niespodziankę. Gości do zwycięstwa poprowadził trener Piotr Łuka, który w przeszłości był siatkarzem i trenerem AZS-u Częstochowa. Teraz ma pomóc drużynie z Białegostoku w walce o utrzymanie.

Exact Systems Norwid stracił bardzo ważne 3 punkty, które mogą sprawić, że częstochowian zabraknie w czołowej czwórce. Tym bardziej, że w najbliższych dwóch meczach Exact Systems Norwid podejmować będzie w środę, 3 marca  br. o godzinie 18:00, wicelidera BKS Visłę Bydgoszcz, a  w sobotę, 6 marca br.   zagra w Lublinie z liderem LUK Politechniką…Początek tego spotkania również o godzinie 18:00.

Nagrodę MVP otrzymał atakujący BAS Białystok, Kacper Wnuk.

Exact Systems Norwid – BAS Białystok 1:3 (25:17, 29:31, 21:25, 19:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicza, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak. Trener Piotr Lebioda.

BAS Białystok: Witkoś, Lesiuk, Stanisławajtys, Wnuk, Tokajuk, Abramowicz, Podborączyński (libero) – Jankiewicz, Kudrashou, Kacperkiewicz. Trener Piotr Łuka.