Kalejdoskop sportowy

* Przemysław Saleta zwyciężył przez ko w trzeciej rundzie pojedynku w formule K1 z Wojciechem Jastrzębskim. We wcześniejszych rundach przeciwnik Salety trzykrotnie leżał na deskach. Sekundantem Salety był jedyny częstochowski pięściarz zawodowy Marcin Najman, który nie miał zbyt wiele pracy podczas walki. Najman jest dumny z zaproszenia do roli sekundanta przez uznanej klasy boksera.

* Jak poinformował nas organizator meczu charytatywnego bokserzy kontra żużlowcy, całkowity dochód z imprezy wyniósł 3155 zł. Na kwotę tę złożyło się 1000 zł z licytacji spodenek Przemysława Salety oraz pozostałe 2155 zł. ze sprzedaży cegiełek. Pieniądze te przekazane będą fundacji Nappy Kids zajmującej się tworzeniem rodzinnych domów dziecka.
* W Pierwszym Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Prezydenta Częstochowy, w którym udział wzięło 14 zespołów z całej Polski, po dramatycznym meczu zwyciężyła ekipa Rodła II Opole, pokonując w finale Raków Częstochowa 4: 3. Najlepszymi strzelcami zawodów zostali: Adrian Świerk (Raków) i Łukasz Włoka (GKS Bełchatów), którzy zdobyli po 11 goli.
* W Józefowie koło Warszawy rozegrano ogólnopolski turniej karate, w którym wystąpiła 13-osobowa reprezentacja częstochowskiego klubu “Budo. Wśród kadetek pierwsze miejsce w kategorii kata zajęła Sandra Moryń. Ta sama zawodniczka wywalczyła także drugie miejsce w kategorii kumite. Na drugiej pozycji w kategorii kumite w gronie kadetów młodszych uplasował się Michał Małasiewicz. Wśród seniorek (kumite) trzecie miejsce wywalczyła Anna Sikora.