Policjanci odnaleźli zaginioną 11-letnią Wiktorię z Sosnowca


Dziewczynka była poszukiwana od soboty 5 sierpnia. Wieczorem wyszła wyrzucić śmieci. Nie wróciła i nie skontaktowała się z rodziną. Rodzice zgłosili jej zaginięcie około 22.00.  Godzinę temu na Facebooku Śląskiej Policji przekazano informację o odnalezieniu Wiktorii.

 

W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na terenie Śląska brali udział policjanci z Sosnowca i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z funkcjonariuszami państwowej straży pożarnej, ochotniczej straży pożarnej i górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego.
W poszukiwania na skalę ogólnokrajową włączyli się również policjanci z Polska Policja i Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Wspólne działania mundurowych przyczyniły się do odnalezienia zaginionej.
Z uwagi na dobro dziecka Policja nie podaje żadnych okoliczności ani szczegółów dotyczących odnalezienia. Jedna osoba została zatrzymana w związku z zaginięciem Wiktorii. 

Policjanci zdecydowali się uruchomić system alarmowy Child Alert, czyli system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Ogłasza się go w sytuacji podejrzenia, że dziecko zostało porwane albo że jego życie lub zdrowie jest zagrożone.

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *