Remis Skry we Wronkach

Rezultatem (1:1) zakończyło się niedzielne (20.sierpnia br.) spotkanie 5.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi, w którym Skra Częstochowa zmierzyła się na wyjeździe z rezerwami poznańskiego Lecha.

Początek spotkania należał do podopiecznych Konrada Geregi, którzy już w 3.minucie za sprawą Tobiasza Kubika stworzyli sobie, pierwszą groźną sytuację do zdobycia gola, jednak Jego strzał został zablokowany przez obrońców gospodarzy.

W 11.minucie pierwszą groźną sytuację przeprowadził  drugi zespół Lecha Poznań, jednak uderzenie Szymona Pawłowskiego poszybowało ponad bramką Karola Szymkowiaka.

W 25. minucie do dośrodkowania z rzutu wolnego autorstwa Mateusza Maćkowiaka wyskoczył Olivier Wypart. Środkowy obrońca oddał strzał, który w niewielkiej odległości minął bramkę.

W odpowiedzi gospodarze stworzyli swoją najlepszą szansę w pierwszej części gry. Dośrodkowanie z prawej strony boiska dotarło na dalszy słupek, gdzie futbolówkę zdołał opanować Szymon Pawłowski. Doświadczony pomocnik przegrał jednak pojedynek z bardzo dobrze dysponowanym Karolem Szymkowiakiem. Do przerwy nieliczni kibice, którzy zdecydowali się zasiąść na trybunach Stadionu Akademii KKS Lecha Poznań we Wronkach przy ulicy Leśnej 15A nie obejrzeli ani jednej bramki.

W drugiej odsłonie padły za to dwa trafienia, po jednym dla każdej drużyny. Najpierw w 72.minucie meczu wynik otworzył wychowanek AP Pogoni Szczecin, Kornel Lisman. Zawodnik gospodarzy wygrał pojedynek “oko w oko” z golkierem Skry Częstochowa.

Częstochowianie do remisu doprowadzili w 82.minucie. Najpierw po mocnym uderzeniu Jana Ciućki, Mateusz Mędrala “wypluł” przed siebie piłkę.  Natomiast będący bardzo blisko futbolówki Piotr Nocoń bez żadnych problemów umieścił piłkę w bramce.

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym Skra Częstochowa zremisowała na wyjeździe z KKS Lechem II Poznań, 1:1 w spotkaniu 5.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Częstochowianie po pięciu rozegranych seriach mają na swoim koncie siedem punktów.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Skry Częstochowa rozegra w piątek, 25.sierpnia br. O godzinie 19:00 na Stadionie przy ulicy Loretańskiej rywalem podopiecznych Korada Geregi będzie MKP Kotwica Kołobrzeg. Kołobrzeżanie podobnie jak Skra mają siedem punktów ale plasują się na siódmej lokacie, dwa miejsca wyżej od częstochowian.

Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Spotkanie “na żywo” w systemie PPV pokaże Telewizja WP Pilot. W zespole Kotwicy występuje były zawodnik Skry Częstochowa, Filip Kozłowski.

20.08.2023, g.12:00 : Wronki (Stadion Akademii KKS Lecha Poznań):

KKS Lech II Poznań – KS Skra Częstochowa 1:1, (0:0),

1:0: Lisman 72′

1:1: Nocoń 82′

Sędziował; Filip Kaliszewski (Gdańsk). Żółte kartki: Pingot 43′ (faul), Żołądź 47′ (faul), Juszczyk 59′ (faul), Wichtowski 87′ (faul) – Olejnik 90+1′ (nie sportowe zachowanie).

KKS Lech II Poznań: 12.Mateusz Mędrala – 7.Maciej Orłowski, 5.Maciej Wichtowski, 20.Maksymilian Pingot, 3.Ksawery Kukułka, 15.Bartłomiej Juszczyk (61′ 11.Maksym Czekała), 8.Bruno Żołądź, 22.Aleksander Nadolski (85′ 18.Filip Wolski), 23.Maksymilian Dziuba (61′ 13.Jan Niedzielski), 21.Maksym Pietrzak (61′ 17.Kornel Lisman), 10.Szymon Pawłowski (kpt).

Trener: Artur Węska.

KS Skra Częstochowa: 1.Karol Szymkowiak – 88.Tobiasz Kubik (70′ 8.Jan Ciućka), 20.Oliwier Kucharczyk, 4.Adam Mesjasz, 21.Olivier Wypart, 15.Mateusz Maćkowiak (62; 11.Mateusz Winciersz), 25.Przemysław Sajdak (62′ 22.Zbigniew Wojciechowski), 26.Adam Olejnik, 6.Mikołaj Łabojko, 7.Piotr Nocoń (kpt) (86′ 16.Jakub Niedbała), 10.Dawid Wojtyra (70′ 9.Fabian Grzelka). Trener: Konrad Gerega.