Raków II Częstochowa ograł Przemszę Siewierz

Drużyna Rakowa II Częstochowa pokonała przed własną publicznością Przemszę Siewierz, 3:0 w spotkaniu 9.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I. Gole dla podopiecznych Tomasza Kuźmy w tym spotkaniu zdobyli: Łukasz Mazurek, Jakub Apolinarski i Przemysław Oziębała.

Goście umiejętnie bronili się tylko do 37.minuty, kiedy to pierwszą bramkę zdobył w tym spotkaniu pięknym strzałem Łukasz Mazurek. Tuż przed przerwą kontrę gospodarzy płaskim uderzeniem wykończył Jakub Apolinarski i drugi zespół Rakowa Częstochowa na przerwę schodził prowadząc 2:0 z Przemszą Siewierz.

W drugiej części spotkania gra się nieco ożywiła a to za sprawą przyjezdnych, którzy nie mający już nic do stracenia musieli atakować bramkę Jakuba Mądrzyka aby zdobyć kontaktowe trafienie.

To sprawiło, że siewierzanie się odkryli co skutecznie wykorzystali gospodarze. Po kontrze w 76.minucie w wykonaniu Jakuba Batora, piłka trafiła wprost pod nogi Przemysława Oziębały, który mierzonym strzałem w krótki róg pokonał Dawida Stambułę.

Gospodarze mogli to spotkanie wygrać znacznie wyżej, jednak zarówno po próbach Łukasza Mazurka jak i Mateusza Niedziałkowskiego skutecznie interweniował bramkarz Przemszy, natomiast w innej sytuacji piłka odbiła się od poprzeczki! Całe spotkanie z wysokości trybun oglądał asystent Marka Papszuna – Dariusz Skrzypczak w towarzystwie nowego Dyrektora sportowego Rakowa Częstochowa, Roberta Grafa.

Tym samym Raków II Częstochowa zasłużenie pokonał LKS Przemszę Siewierz w spotkaniu 9.Kolejki Zina IV Ligi, Gr. I. Po tym zwycięstwie podopieczni Tomasza Kuźmy będą mieli na swoim koncie 24.punkty.

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w sobotę, 9.października br. O godzinie 11:00 zmierzy się na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” z Unią Dąbrowa Górnicza. Trybuny boiska będą mogły się zapełnić maksymalnie w 50%. Wstęp na mecz jest wolny.

02.10.2021, g.11:00 : Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków Częstochowa – LKS Przemsza Siewierz 3:0, (2:0),