Złoty medal Mistrzostw Polski dla częstochowskiego biegacza Oliwiera Mutwila


 

Piaseczno było organizatorem tegorocznych Mistrzostw Polski w kategoriach U 20 i U 23 w biegach na dystansie 5000 m. W imprezie tej udział wzięli również zawodnicy i zawodniczki CKS Budowlani. Doskonale zaprezentował się we współzawodnictwie w kategorii U 23 Oliwier Mutwil.

W gronie ponad 30 zawodników od samego początku kontrolował rywalizację biegnąc w okolicach 8-10 miejsca. W miarę upływu dystansu Oliwier przesuwał się systematycznie do przodu. Ostateczne rozstrzygnięcie tego współzawodnictwa rozegrało się na ostatnim okrążeniu , które Oliwier pokonał zdecydowanie najszybciej z całej stawki rywali, wygrywając w czasie 14:20,05 min i poprawiając rekord życiowy o ponad 55 sekund.  Ostatni kilometr zawodnik CKS pokonał w nieprawdopodobnym tempie, bo w 2.40 min. Oliwier na te mistrzostwa przyjechał bezpośrednio ze zgrupowania sportowego w Jakuszycach. Jest to już piąty medal, a trzeci złoty w tym roku jaki zawodnicy CKS wywalczyli w Mistrzostwach Polski. W rywalizacji kobiet w kategorii U 20, 13 miejsce zajęła Ewa Bambynek w czasie 19,26,90 min.

Oprócz biegów na dystansach 5000 m w ramach Mistrzostw Polski rozegrano również Memoriał Sławomira Rosłonia w innych konkurencjach. W biegu na dystansie 1500 m osiemnastoletni letni Michał Piątek  w rywalizacji z seniorami zajął 5 miejsce uzyskując 3:57,22 min. Poprawiając poprzedni rekord życiowy o ponad 7 sekund. Z kolei siedemnastoletnia Anna Lizińska we współzawodnictwie kobiet również na dystansie 1500 m zajęła 11 miejsce w czasie 4:47,65 co jest jej również nowym rekordem życiowym. Rafał Nowak w gronie seniorów na dystansie 5000 m zajął 12 miejsce w czasie 15:45,47 min.

fot. Oliwier Mutwil podczas dekoracji na 1 stopniu podium

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *