Młodzieżowe Mistrzostwa Europy nie dla Polaków


Młodzieżowa Reprezentacja Polski do lat 21, prowadzona przez Selekcjonera Macieja Stolarczyka przegrała we wtorek, 7.czerwca br w Łodzi w swoim ostatnim meczu eliminacyjnym z Reprezentacją swoich zachodnich sąsiadów, Niemcami 1:2. Było to spotkanie grupy B młodzieżowych eliminacji do ME, które w 2023 roku zostaną rozegrane na boiskach Gruzji i Rumunii.

Polacy, aby mieć nadzieję na awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy – musieli na Stadionie Miejskim im.Władysława Króla w Łodzi, pokonać Niemców. Tak się jednak nie stało. Młodzi Polacy to spotkanie przegrali i stracili definitywnie szanse na występ w barażach o awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Jedynego gola dla “Biało – czerwonych” w tym spotkaniu zdobył Bartosz Białek w 34.minucie. Natomiast obydwie bramki dla gości były autorstwa 17-letniego napastnika, mającego kameruńskie korzenie – Youssoufy Moukoko (25′, 84′). Piłkarz ten na co dzień występuje w Borussii Dortmund.

W zespole Młodzieżowej Reprezentacji Polski do 58.minuty na boisku przebywał zawodnik Rakowa Częstochowa, Ben Lederman, który został zmieniony przez Jakuba Kałuzińskiego.

Bezpośrednio do Piłkarskich Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2023 awans wywalczyli Niemcy, natomiast z drugiego miejsca udział w barażach zapewnił sobie Izrael.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *