SIATKÓWKA KOBIET. Wygrana Częstochowianki z Libero VIP w czterech setach

Zespół KS Sorella Częstochowianki Częstochowa idzie jak burza. W sobotę, 19 lutego, siatkarki pod wodzą Andrzeja Stelmacha odniosły piętnaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach pierwszoligowych. Podejmowały wówczas ekipę Libero VIP Aleksandrów Łódzki.

W pierwszej partii początkowo trwała walka punkt za punkt. Potem miejscowe zawodniczki wyszły na paropunktowe prowadzenie. Drużyna gości starała się w dalszym ciągu deptać po piętach częstochowiankom. Gospodynie jednakże wykorzystały okazję i wygrały inauguracyjną część potyczki 25:20. Wstępna faza drugiego seta nieco przypominała tę z pierwszego. Również trwał zacięty bój, ale tylko przez chwilę, bo do stanu 5:5. Następnie zdecydowaną górą na parkiecie była już Sorella Częstochowianka. W dominacji ekipie miejscowej pomagała przede wszystkim skuteczność w polu serwisowym. W dużej mierze złożyło się to na wynik 25:14 na korzyść drużyny spod Jasnej Góry. Trzecią odsłonę podopieczne Andrzeja Stelmacha rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Częstochowianki zaczęły powiększać przewagę. Zawodniczki z województwa łódzkiego jednak  nie załamywały rąk. Doprowadziły do wyrównania, a później do gry na przewagi w końcówce. Tym razem zwycięsko z rywalizacji wyszły przyjezdne (25:23). Wydawać się mogło, że Libero VIP nie powiedział tym samym jeszcze ostatniego słowa i powalczy chociażby o jeden meczowy punkt. Nic bardziej mylnego. W czwartym secie od samego początku do końca Częstochowianka kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i rozgromiła rywalki aż 25:13. W końcowym efekcie dało to 3:1 dla miejscowej ekipy w całym starciu.

Po 21 kolejkach KS Sorella Częstochowa nadal zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli zaplecza Tauron Ligi.

KS Sorella Częstochowianka CzęstochowaLibero VIP Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:20, 25:13, 23:25, 25:14)