„Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich”


W lipcu 2023 roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Wsi w ramach projektu Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna 2023” zaproponowało kulturalną edukację.

 

1 lipca 2023 roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Wsi zorganizowało warsztaty wokalne dla mieszkańców wsi Dalachów, przy współpracy z parafią kościoła rzymskokatolickiego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dalachowie. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Dariusza Madejskiego i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób dorosłych i seniorów. Na owe zainteresowanie    i nieukrywaną radość uczestników złożyły się: nie tylko duże doświadczenie i rzetelność instruktora ale również sympatyczna atmosfera i często zaskakujące uczestników, ciekawe ćwiczenia wokalne. Warto podkreślić pomoc i doświadczenie wokalne Pani Marty Madejskiej, która z nieukrywaną radością pomagała w realizacji warsztatów. Parafia w Dalachowie i jej ksiądz proboszcz, Tomasz Turczyn, często podejmują różne działania, w tym artystyczne. Przypominamy, że warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu MKiDN „Kultura Dostępna 2023”; tytuł zadania „Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich”. A Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Wsi już zaprasza na kolejne warsztaty.

 

W dniach 5 i 6 lipca Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Wsi zaprasza podopiecznych Fundacji Oczami Brata do udziału w warsztatach plastycznych. Warsztaty będą obejmować dyscypliny sztuk plastycznych: rysunek i malarstwo, odbędą się 5 i 6 lipca w budynkach Fundacji w Częstochowie. Wśród instruktorów: Ewa Powroźnik, prezes Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza  w Częstochowie oraz Aleksandra Kowalska, artysta plastyk, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Częstochowski. Prace uczestników zostaną zaprezentowane we wrześniu podczas koncertu finałowego zespołu Impast, podsumowującego wydarzenie „Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich”, realizowanego w ramach projektu MKiDN „Kultura Dostępna 2023”.

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *