Dzień Pracownika Socjalnego w Poczesnej


17 listopada 2022 roku, w Hali Sportowej w Poczesnej odbył się Dzień Pracownika Socjalnego dla pracowników pomocy społecznej z całego powiatu częstochowskiego. Dzień Pracownika Socjalnego przypadający na 21 listopada to święto wszystkich pracowników służb społecznych. Ich zadaniem jest stworzenie odpowiednich warunków życia osobom, które  zostały tego pozbawione.

Przybyłych gości powitali gospodarze obchodów tegorocznego święta  – Starosta Powiatu Częstochowskiego Krzysztof Smela oraz  Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, samorządowcy z powiatu częstochowskiego, dyrektorzy instytucji społecznych.
Głos w temacie zabrali: dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie Katarzyna Buchajczuk, kierownik GOPS w Poczesnej  Elżbieta Różycka i członek Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Częstochowskiego Joanna Tekiela.

Prelekcje wygłosili: dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach Grzegorz Baranowski i jego zastępca Joanna Jeleniewska, kierownik Zakładu Pracy Socjalnej i Rozwoju Społecznego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie dr Mariola Mirowska oraz  zastępca dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Grzegorz Rak.
fot. Aneta Nawrot.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *