By Internet był bardziej przyjazny


7 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Ciekawą inicjatywę zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jerzego Dudy-Gracza, która 21 lutego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa i Stowarzyszeniem Częstokocham zorganizowała uliczny happening.

Kolorowy korowód niosący transparenty, skandujący hasła bezpieczeństwa w sieci, przeszedł Aleją Pokoju. Było to wydarzenie podsumowujące i kończące działania, trwające przez cały luty w tej szkole.
Na zajęciach komputerowych uczniowie poznawali zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Na poważnie i na wesoło odkrywali tajniki internetu, dzięki materiałom udostępnionym przez Safer Internet oraz Akademię NASK. Podczas spotkania z policjantem asp. szt. Sławomirem Walaszczykiem rozmawiali o cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej z nią związanej. Kolorowe plakaty ozdobiły szkolne korytarze, a opaski z emblematami kojarzącymi się z internetem głowy uczniów. Najbardziej jednak podobał się uczniom wspólny Mannequin Challenge. Na chwilę na szkolnym boisku wszyscy zastygli w bezruchu ustawieni w kształt internetowej małpy @.

Foto:
Szkoła Podstawowa nr 32 im. J. Dudy Gracza w Częstochowie

GAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *