Raków “rozstrzelał Legionistów”!

Raków Częstochowa pokonał przed własną publicznością warszawską Legię, aż 4:0 w spotkaniu 9.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy! Używając terminologii bokserskiej podopieczni Marka Papszuna “wypunktowali Legionistów” a rywale po ostatnim gwizdku sędziego Szymona Marciniaka z Płocka…padli na deski!

Początek niedzielnego Hitu dziewiątej serii gier należał początkowo do drużyny ze Stolicy. W 20.minucie meczu na bramkę Vladana Kovacevicia uderzał Ernest Muçi. Jednak strzał Albańczyka okazał się minimalnie niecelny. Z upływem czasu gry pierwszej części spotkania do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Marka Papszuna.

W 28. minucie Mattias Erik Johansson faulował Iviego Lopeza na skraju pola karnego. Arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka początkowo wskazał na rzut wolny, jednak po weryfikacji VAR zdecydował się na podyktowanie “jedenastki”.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i strzałem w środek bramki Kacpra Tobiasza, dał prowadzenie swojej drużynie! Goście po stracie gola próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak w 42.minucie uderzenie Pawła Wszołka skutecznie obronił bramkarz Rakowa.

Częstochowianie jeszcze przed przerwą mogli a raczej powinni prowadzić 2:0, jednak w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował Vladislavs Gutkovskis! Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Rakowa, 1:0 choć gospodarze powinni prowadzić wyżej.

W drugiej odsłonie “Czerwono – niebiescy” pokazali swoją moc! A dokładniej w samej końcówce spotkania częstochowianie wręcz wypunktowali gości. W 80.minucie Efstrátios Svárnas wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Nowaka.

Wychowanek Juniora Radom nie zwykł marnować takich sytuacji i strzałem z ostrego kąta pokonał Kacpra Tobiasza! Goście po dwóch ciosach ruszyli do przodu, aby jeszcze móc zniwelować dwubramkową stratę co się dla nich skończyło fatalnie.

Najpierw w 90.minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki, który z bliskiej odległości pokonał wychowanka SEMPA Ursynów Warszawa a w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej części meczu swoje drugie trafienie zanotował Bartosz Nowak, który wykorzystał dokładne podanie od…Fabiana Piaseckiego! Strzelec dwóch goli w dzisiejszym meczu dla Rakowa, tuż przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania otrzymał nagrody dla Najlepszego Zawodnika Sierpnia 2022 roku.

Raków mógł jeszcze “dobić” Legię Warszawa tuż przed zakończeniem meczu. Sebastian Musiolik co prawda zdobył gola na 5:0 w zamieszaniu pod bramkowym, ale po weryfikacji VaR, napastnik Rakowa w tej sytuacji znajdował się na minimalnym “offsajdzie”.

Tym samym Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa4:0 w spotkaniu 9.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dzięki wygranej częstochowianie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli z punktem straty do Legii. W tabeli prowadzi Wisła Płock z siedemnastoma punktami, ale po tyle samo “oczek” mają jeszcze druga w tabeli Pogoń Szczecin i…trzecia, Legia Warszawa.

Raków traci do tych zespołów jeden punkt, ale podopieczni Marka Papszuna mają jeszcze do rozegrania jedno, zaległe spotkanie. Odrabianie ligowych zaległości z Piastem Gliwice zostało zaplanowane na czwartek, 6.października br. na godzinę 20:45. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Gliwicach przy ulicy Okrzei 20.

Natomiast kolejny ligowy mecz “Czerwono – niebiescy” rozegrają w sobotę, 17.września br. O godzinie 17:30 przed własną publicznością podopieczni Marka Papszuna zmierzą się z RKS Radomiakiem Radom. Zespół prowadzony przez byłego, 66-krotnego Reprezentanta Polski, Mariusza Lewandowskiego z dorobkiem 14.punktów zajmuje w tabeli szóstą lokatę.

Zawodnikiem drużyny z Radomia jest bramkarz, Jakub Ojrzyński – syn byłego Trenera Rakowa Częstochowa w latach 2008-2009, Leszka Ojrzyńskiego.

Spotkanie Rakowa Częstochowa z Radomiakiem Radom pokażą “na żywo” aż trzy stacje telewizyjne: ogólnodostępna TVP Sport (początek przedmeczowego studia od godziny 17:00) oraz Canal + Sport i Canal + Sport 3 ( w tych stacjach “wstęp do meczu” zaplanowano na godzinę 17:10).

11.09.2022, g.17:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa 4:0, (1:0),

1:0: Ivi López 30′ (k)

2:0: Nowak 80′

3:0: Piasecki 90′

4:0: Nowak 90+2′

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Tudor 47′ (faul), Svárnas 52′ (faul) – Johansson 38′ (faul), Slisz 68′ (faul). Żółtymi kartkami zostali również napomniani : Dawid Szwarga (35′), Marek Papszun (83′) oraz Łukasz Włodarek (83′) – wszyscy są członkami sztabu szkoleniowego Rakowa Częstochowa. Widzów: 5500 (komplet).

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 4.4.Efstrátios Svárnas, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 66.Ioánnis Giannis Papanikoláou, 55.Szymon Czyż (65′ 30.Vladyslav Koczerchin), 7.Fran Tudor, 23.Patryk Kun, 11.Iván López Álvarez „Ivi López” (77′ 9.Sebastian Musiolik), 17.Mateusz Wdowiak (77′ 27.Bartosz Nowak), 21.Vladislavs Gutkovskis (62′ 99.Fabian Piasecki).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 25.Bogdan Racovitan, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren, 71.Wiktor Długosz.

Trener: Marek Papszun.

KP Legia Warszawa: 1.Kacper Tobiasz – 6.Mattias Erik Johansson, 8.Rafał Augustyniak, 13.Paweł Wszołek (60′ 39.Maciej Rosołek), 17.Maik Nawrocki, 19.Carlos Daniel López Huesca „Carlitos” (79′ 11.Róbert Pich), 20.Ernest Muçi (84′ 9.Blaž Kramer), 25.Filip Mladenović, 27.Josué Filipe Soares Pesqueira (kpt), 28.Makana Nsimba Baku (46′ 18.Patryk Sokołowski), 99.Bartosz Slisz (84′ 67.Bartosz Kapustka).

Rezerwowi: 31.Cezary Miszta – Yuri Oliveira Ribeiro, 14.Ihor Ihorowycz Charatin, 29.Lindsay Rose.

Trener: Kosta Runjaić.