Remis z outsiderem

Broniący się przed spadkiem z trzeciej ligi, grupy trzeciej – rezerwy Mistrza Polski, Rakowa Częstochowa zremisowały w sobotę, 6.kwietnia br. z LZS KS Starowice Dolne (2:2) w spotkaniu 24.serii gier. Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli: Piotr Nocoń (12′) oraz Jakub Łukasiewicz (43′). Natomiast dubletem dla przyjezdnych popisał się najbardziej doświadczony w ekipie gości, Adam Setla (63′, 83′).

Sobotnie spotkanie było niezwykle ważne przede wszystkim dla zespołu prowadzonego przez Przemysława Oziębałę. Co ciekawe w starciu z drużyną LZS KS Starowice Dolne na ławce trenerskiej gospodarzy popularnego “Oziego” zastąpi na jeden mecz, Trener Macin Salamon. Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec “dwójki” pauzował w tym meczu za nadmiar żółtych kartek i całe spotkanie oglądał z wysokości balkonu budynku Akademii Rakowa Częstochowa, który jest usytuowany tuż obok boiska ze sztuczną nawierzchnią,  na którym swoje spotkanie rozgrywali gospodarze.

Drugi zespół Rakowa Częstochowa z dorobkiem dwudziestu “oczek” plasował się w tabeli trzeciej ligi, grupy trzeciej na siedemnastej, przedostatniej lokacie.  Drugi zespół “Czerwono – niebieskich” chcąc zbliżyć się do bezpiecznej lokaty, to musiał spotkanie z LZS KS Starowice Dolne wygrać.

W pierwszej części spotkania znacznie lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już w 12.minucie objęli prowadzenie kiedy to Piotr Nocoń ładnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Piotra Kowalczyka. W odpowiedzi w 18.minucie Hubert Konstanty pomknął w pole karne częstochowian i oddał strzał, Piłka po Jego uderzeniu trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Muhameda Šahinovicia. Swoją kolejną okazję do zdobycia wyrównującej bramki podopieczni Jakuba Reila mieli w 28.minucie, kiedy to uderzenie Adama Setli skutecznie zablokował Adam Mesjasz.

Końcówka premierowej odsłony należała jednak do częstochowian. Co prawda jeszcze w 41.minucie kąśliwe uderzenie Kacpra Nowakowskiego zdołał obronić wychowanek LZS-u Morów – Koperniki ale 120.sekund później był już bezradny przy strzale Jakuba Łukasiewicza. Na przerwę drugi zespł Rakowa Częstochowa schodził prowadząc 2:0 i nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się w drugich czterdziestu pięciu minutach.

W drugiej odsłonie na boisku znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni a pierwsze skrzypce grał piłkarski obieżyświat i najbardziej doświadczony w ekipie beniaminka trzeciej ligi, grupy trzeciej, 31-letni napastnik Adam Setla, który ma za sobą rozegrane jedno spotkanie w polskiej ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

Zawodnik ten kontaktowego gola dla swojego zespołu zdobył w 63.minucie, kiedy to strzałem w krótki róg pokonał Młodzieżowego Reprezentanta Bośni i Hercegowiny do lat 21.  Goście po tej bramce “poczuli krew”. Strzelec pierwszej bramki dla drużyny ze Starowic mógł doprowadzić do remisu w 78.minucie, kiedy to po Jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Co się odwlecze to nie uciecze i starowiczanie do remisu doprowadzili na siedem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania, kiedy to po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się wychowanek Górala Sidzina – Adam Setla. Mimo, że do regulaminowego czasu gry arbiter główny Pan Tomasz Tatarzyyński z Krakowa – Krowodrzy doliczył co najmniej cztery minuty to więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa dość niespodziewanie zremisował w 24.Kolejce trzeciej ligi, grupy trzeciej przed własną publicznością z LZS KS Starowice Dolne, 2:2.

Częstochowianie po tym spotkaniu mają na swoim koncie 21.punktów i w tabeli zajmują przedostatnią, siedemanstą lokatę. Kolejne ligowe spotkanie drużyna rezerw Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 13.kwietnia br. O godzinie 13:00 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z LKS Goczałkowice – Zdrój. To spotkanie zostanie rozegrane na Panattoni Arena przy ulicy Uzdrowiskowej 48. Obiekt w Goczałkowicach – Zdroju posiada pojemność 1500 miejsc.

Zespół prowadzony przez byłego 66-krotnego Reprezentanta Polski – Łukasza Piszczka z dorobkiem 24 “oczek” plasuje się w tabeli na siódmym miejscu. Spotkanie LKS Goczałkowice – Zdrój z Rakowem II Częstochowa pokaże “na żywo” Telewizja internetowa staige.tv

06.04.2024, g.13:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”)

RKS Raków II Częstochowa – LZS KS Starowice Dolne 2:2, (2:0),

1:0: Nocoń 12′

2:0: Łukasiewicz 43′

2:1: Setla 63′

2:2: Setla 83′

Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków – Krowodrza). Żółte kartki: D.Kucharczyk 35′ (faul) – Jasiński 14′ (faul), Kozłowski 24′ (faul), Rudnik 51′ (faul), Skowron 90+3′ (faul). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: 31.Muhamed Šahinović – 3.Oskar Krzyżak, 4.Adam Mesjasz, 7.Piotr Nocoń, 13.Piotr Malinowski (kpt) (75′ 10.Jakub Bęben), 15.Kacper Nowakowski, 17.Fabian Gacek (31′ 8.Jakub Wireński), 18.Łukasz Kabaj, 20.Jakub Łukasiewicz (63′ 9.Mateusz Głowiński), 21.Kacper Masiak, 22.Dawid Kucharczyk (75′ 11.Max Pawłowski).

Rezerwowi: 1.Oskar Kubik – 6.Wiktor Żołądź, 14.Jakub Cierpiał.

LZS KS Starowice Dolne: 1.Piotr Kowalczyk (kpt) – 4.Oleksandr Zozulya (79′ 7.Maciej Raś), 8.Hubert Konstanty (56′ 2.Abulai Calaban Dabó “Abulai Dabó”), 10.Adam Setla, 11.Michał Skowron, 14.Jakub Czajkowski, 16.Kamil Jasiński (63′ 35.Maksymilian Roguła), 17.Krystian Kowalczyk, 21.Julian Trochanowski, 27.Filip Kozłowski, 77.Dawid Rudnik.

Rezerwowi: 33.Kamil Korczak – 19.Piotr Grubizna.

Trener: Jakub Reil.