Dzień Otwarty dla ośmioklasistów z powiatu częstochowskiego w Zespole Szkół Technicznych


24 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Alei Jana Pawła II 126/ 130 odbył się Dzień Otwarty dla ośmioklasistów z powiatu częstochowskiego.  Z tej okazji zorganizowano Festiwal Techniki, podczas którego szkoła zaprezentowała swoje kierunki kształcenia w technikum i szkole branżowej. ZST przybliżył, również specyfikę nauczanych zawodów oraz realizowane projekty.

 

 

Podczas wydarzenia można było zobaczyć  przygotowane przez uczniów i nauczycieli stoiska zawodowe, wziąć udział w warsztatach: budowlanych, projektowych, modelarskich, florystycznych, plastycznych, z odnawialnych źródeł energii, informatycznych, instalacyjnych, ekologicznych. Zaprezentowano też  ogród warzywny, pokaz sprzętu i maszyn do pielęgnacji roślin i pokaz broni wojskowej przygotowany przez Korpus Kadetów. Uczestnicy mogli również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz w quizach i zabawach językowych. Odbyły się ponadto: pokazy pierwszej pomocy i zawody strzeleckie. ZST w tym roku wzbogaca swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek- technik aranżacji wnętrz. Funkcjonowanie tego kierunku jest możliwe dzięki podpisanej umowie z Leroy- Merlin. Umowę o współpracy partnerskiej podpisali wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych Agnieszka Tomaszewska i dyrektor Leroy Merlin Robert Ciastoń.

Festiwal Techniki był również okazją do podsumowania konkursu „Zawodowa Liga Mistrzów” zorganizowanego przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Centrum Informacji Zawodowej oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Celem konkursu było popularyzowanie zawodów szkolnictwa branżowego i zachęcenie młodzieży do podjęcie nauki w szkołach przygotowujących do zawodu. Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było nakręcenie filmu promującego jeden z zawodów nauczanych w częstochowskich technikach i szkołach branżowych.

Miejsce III – zespół „Patataje” z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie. Opiekunem zespołu była pani Daria Jauernig. Autorami filmu są: Natalia Konat, Kinga Sieradzka i Aleksandra Trętkiewicz.

Miejsce II –  „B.A.D” z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Opiekunem zespołu była pani Edyta Kosowska-Myslak. Autorami filmu są: Anna Sobczyk, Kuba Balsamski, Nadia Śnioch.

Miejsce I – zespół „Profesjonalista” z Zespołu Szkół Technicznych. Opiekunem zespołu była pani Małgorzata Rajca. Autorem filmu jest Piotr Małolepszy.

 

Foto: Dawid Gątkowski

 Dawid Gątkowski/ Red

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *