Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce – Bielsko Biała 2023

Przez dwa dni trwała rywalizacja o medale  w Mistrzostwach Województwa  w Bielsku Białej. W imprezie wzięło udział ponad 500 uczestników z  41 klubów województwa śląskiego.

Rywalizacja obejmowała 3 kategorie wiekowe: Seniorów, U 20 i U 18. W mistrzostwach tych wystartowało również 36 lekkoatletów CKS Budowlani. Zawodnicy CKS wywalczyli 25 medali ( 10 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych.  Zajmując drugą lokatę w klasyfikacji medalowej za AZS AWF Katowice – 22 medale ( 10 złotych, 9 srebrnych, 3 brązowe ). Z zawodników CKS w kategorii seniorów najwartościowszy wynik uzyskał Michał Piątek który zwyciężył na dystansie 1500 m z bardzo dobrym wynikiem 3:50,94 min – rekord życiowy zawodnika. W tej kategorii wiekowej złote medale wywalczyli również: Rafał Formicki 3000 m – 8:5652 min, Dominik Klimek 5000 m – 16:51,62 min, Mateusz Paplicki 400 m -54,11 sek. Srebro wśród seniorek na dystansie 200 m zdobyła Natalia Sówka wynikiem 24,91 sek. A brąz w biegu na 100 m Anna Cyrulińska – 19,17 sek.

W kategorii U 20 klasą dla siebie była Małgorzata Pałasińska. Zawodniczka CKS zwyciężyła w rzucie młotem uzyskując 52,51 cm. Jest to nowy rekord życiowy Małgosi. W rzutach również doskonale zaprezentował się złoty medalista  Sebastian Rachwalik, który posłał oszczep na odległość 52,50 m i o ponad 4 metry wyprzedził następnego rywala. Medale brązowe dorzucili jeszcze w tej kategorii Hanna Bigdowska 400 m – 63,13 sek.  Mikołaj Borawski również 400 m – 51,29 sek. – rekord życiowy. oraz Agata Kalinowska wzwyż – 135 cm.

Kategoria U 18 to świetny popis Dominika Wróbla który najpierw najdalej pchnął kulą na odległość 12,80 m, a chwilę później również zdobył złoto w rzucie dyskiem – 39,61 m.  Złoto wywalczył także Alan kluczny wzwyż – 185 cm. oraz po porywającym pojedynku sztafeta męska 4 x 100 m w składzie Piotr Frączyk, Karol Woś, Wiktor Kaczmarek, Alan Kluczny – 44,26 sek. Srebro z bardzo dobrym wynikiem wywalczył Piotr Frączyk 100 m – 11,27 s. Tego koloru medale wywalczyli również: Maja Wawrzyńczak 5000 m chód sportowy – 31,50,05 min, Karol Woś w trójskoku – 12,52 m, Martyna Porada w oszczepie – 29,58 m, Hubert Woźniak w biegu na dystansie 2000 m  z przeszkodami – 6:47,74 min, sztafeta kobiet 4 x 100 m – 49,51 sek. Brązowe medale zdobyli: Michał Krakowian dysk – 32,57 m, Klaudia Wrzosowska 3000 m – 11:11,46 min, Kinga Woś 400 m – 58,92 sek. – rekord życiowy, Maksymilian Paludkiewicz rzut młotem –  40,18 m,