CZĘSTOCHOWA A CUD WISŁY


W tym roku, w związku z obchodami stulecia Bitwy Warszawskiej, częstochowskie szkoły oraz instytucje kulturalno-oświatowe realizowały projekt edukacyjny „Częstochowa a Cud Wisły”, którego celem było upamiętnienie wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej.

W ramach projektu uczniowie i nauczyciele z częstochowskich szkół wzięli udział m.in. w konferencji i konkursach poświęconych historii wojny polsko-bolszewickiej. Całość miała nie tylko przypomnieć wydarzenia z lat 1919-21, ale również zaprezentować historyczną spuściznę Częstochowy i upamiętnić związanych z miastem bohaterów. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz Rafał Piotrowski – obecny naczelnik Wydziału Edukacji, a wcześniej dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

W związku z realizacją projektu, we wrześniu 2020 r. Zespół Szkół Technicznych zorganizował konkurs historyczny „Częstochowscy bohaterowie w wojnie polsko – bolszewickiej w latach 1919 – 1921” dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Nauczyciele z kolei wzięli udział w konkursie na scenariusz lekcji poświęconej wojnie polsko-bolszewickiej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *