Hattrick polskich speedrowerzystów

Aż w trzech konkurencjach speedrowerowych Polacy okazali się najlepsi w Mistrzostwach ?wiata, które rozegrane zostały w miniony weekend na torach w Częstochowie i ?więtochłowicach.

W pi?tek (27. bm.) w ?więtochłowicach Polacy triumfowali w mistrzostwach par. W sobotę i niedzielę gospodarzami finałów drużynowego i indywidualnego byli częstochowianie. Kadra Polski z częstochowianinem ? Tomaszem Włodarczykiem w składzie sięgnęła po najwyższy laur, wygrywaj?c ze spor? przewag? (12. punktów) nad Anglikami. Trzecie miejsce zajęli Australijczycy. Włodarczyk zdobył dla reprezentacji 18 punktów, czym walnie przyczynił się do triumfu Polaków.
Indywidualnie Polacy zdobyli aż trzy medale. Podzielili się nimi zawodnicy z Leszna. Najlepszym zawodnikiem globu został Marcin Szymański, który w finałowym wy?cigu pokonał Macieja Ganczarka i Radosława Handke. W finale wystartowało trzech reprezentantów miejscowego klubu Lwy Grada. Najlepszy z nich Tomasz Włodarczyk z 14. punktami został sklasyfikowany na 6 pozycji. Pozostali: Dominik Rycharski i Konrad Piętak zajęli miejsca poza pierwsz? dziesi?tk?.
Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym i sportowym. A wynik osi?gnięty przez Polaków jest doskonal? promocj? speedrowera oraz naszego miasta.