Zwycięstwo Skry Częstochowa z Polonią Bytom

Piłkarze częstochowskiej Skry odnieśli drugie z rzędu, ligowe zwycięstwo w ramach rozgrywek drugiej ligi. W piątek, 4.sierpnia br. podopieczni Konrada Geregi pokonali na Loretańskiej, beniaminka rozgrywek – BS Polonię Bytom, 1:0 w trzeciej kolejce spotkań.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w 83.minucie wypożyczony z Rakowe Częstochowa, Tobiasz Kubik. W zespole gości wystąpiło trzech byłych zawodników częstochowskiej Skry: Lucjan Zieliński, Krzysztof Ropski i Dawid Wolny. Dwaj pierwsi pojawili się w 79.minucie, natomiast Dawid Wolny opuścił plac gry w 79.minucie.

Po tym zwycięstwie częstochowianie mają na swoim koncie sześć „oczek”. Kolejne ligowe spotkanie Skra Częstochowa rozegra ponownie w piątek, 11.sierpnia br. O godzinie 19:00 na Miejskim Stadionie przy ulicy Loretańskiej rywalem będzie ZKS Olimpia Elbląg. Mecz „na żywo” w systemie PPV pokaże Telewizja WP Pilot.

04.08.2023, g.19:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski „Skra”):

KS Skra Częstochowa – BS Polonia Bytom 1:0, (0:0),

Bramka:

1:0: T.Kubik 83’

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Żółte kartki: O.Kucharczyk 31’ (faul), M.Łabojko 44’ (faul), Szymkowiak 90+3’ (nie sportowe zachowanie) – Ropski 87’ (faul), Norkowski 88’ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KS Skra Częstochowa: 1. Karol Szymkowiak – 22. Zbigniew Wojciechowski (64’ 88. Tobiasz Kubik), 20. Oliwier Kucharczyk (68’ 5. Mateusz Bartosiak), 4. Adam Mesjasz, 2. Paweł Kucharczyk, 11. Mateusz Winciersz – 25. Przemysław Sajdak (74’ 9. Fabian Grzelka), 26. Adam Olejnik, 6. Mikołaj Łabojko, 8. Jan Ciućka (74’ 23. Mateusz Malec) – 7. Piotr Nocoń (kpt).

Trener: Konrad Gerega.

BS Polonia Bytom: 39. Eryk Mirus – 24. Dominik Budzik (85’ 20. Łukasz Zejdler), 4. Maksymilian Cichocki, 30. Norbert Radkiewicz (kpt), 2. Michał Szmigiel – 10. Filip Żagiel, 8. Szymon Jopek (85’ 14. Łukasz Norkowski), 18. Tomasz Gajda, 6. Daniel Ściślak (64’ 25. Dominik Konieczny), 11. Konrad Andrzejczak (79’ 7. Lucjan Zieliński) – 19. Dawid Wolny (79’ 9. Krzysztof Ropski).

Trener: Adam Burek.