Tauron współpracuje z Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych


7 czerwca br. podczas  III edycji Dnia Elektryka, organizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, swoją ofertę wystawił Tauron Dystrybucja S.A. Podczas przedsięwzięcia rozmawialiśmy z kierownikiem Wydziału Personalnego Tauron Dystrybucji S. A. Agnieszką Hylą-Kaźmierczak.

 

Jak wygląda Państwa współpraca z szkołą?

Współpracujemy z Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych od wielu lat m.in. w zakresie praktyk realizowanych przez uczniów w szkole z klasy technik-elektryk. Mamy też prelekcje dla uczniów, niedawno wdrożyliśmy warsztaty z rynku pracy, aby przybliżyć  kwestie biznesowe np. o oczekiwaniach pracodawcy od kandydatów do pracy, jak przygotować CV kandydata, list motywacyjny oraz do spotkania rekrutacyjnego. Dofinansowujemy też doposażenie pracowni elektrycznej. Co rok z szkołą ustalamy zakres sprzętów, narzędzi, które są potrzebne szkole i pracowni elektrycznej. Uczestniczymy również w Dniach Otwartych, prowadziliśmy szkolenia branżowe dla nauczycieli.

Jakie sprzęty są udostępniane placówce?

To są głównie materiały, narzędzia, które są potrzebne pracowni elektrycznej m.in. różnego rodzaju mierniki (multimetry, amperomierze, woltomierze), bezpieczniki. Z tych sprzętów korzystają uczniowie w ramach praktyk w pracowni elektrycznej.

Mówiła Pani też o szkoleniach dla nauczycieli, jak często się odbywają?

– Szkolenia branżowe były jednym projektem w ubiegłym roku, gdyż wynikało to z wymagań wobec nauczycieli. Nasi pracownicy prowadzili szkolenia, prelekcje w celu przybliżenia nauczycielom tematów naszej firmy.

Jakie tematy są na szkoleniach?

To są tematy związane z automatyką zabezpieczeniową, jakością energii, diagnostyką kabli i urządzeń.

Czego Państwo oczekują po dzisiejszym wydarzeniu?

Będąc tutaj chcemy pokazać, że współpracujemy ze szkołą i jesteśmy partnerem biznesowym szkoły. Jako pracodawca zapewniamy w ramach współpracy z placówką m.in. praktyki i warsztaty dla uczniów, ale też zatrudniamy jej absolwentów wykształconych na kierunku technik-elektryk. Zatrudnienia są na różnych stanowiskach.

Dziękuję bardzo za rozmowę

Dziękuję.

Foto: Dawid Gątkowski

Dawid Gątkowski/ RED

 

Podziel się:

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *