Druhny i Druhowie strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów uczestniczyli w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy, sfinansowanym ze środków budżetu gminy


Widząc potrzebę podnoszenia wiedzy strażaków ratowników w zakresie pomocy medycznej, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strażaków (którzy zgłaszali na odbywających się zebraniach sprawozdawczych w jednostkach OSP potrzebę organizacji kursu KPP dla większej grupy strażaków), Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz zdecydował o zorganizowaniu takiego kursu na terenie gminy. Wzięło udział 22 strażaków z 10 jednostek OSP z Gminy Mstów (OSP Mstów – 3 osoby, OSP Jaskrów – 3 osoby, OSP Małusy Małe – 2 osoby, OSP Małusy Wielkie – 2 osoby, OSP Kuchary – 2 osoby, OSP Mokrzesz- 2 osoby, OSP Kobyłczyce – 2 osoby, OSP Krasice – 2 osoby, OSP Zawada – 2 osoby i OSP Siedlec – 2 osoby).
Zajęcia rozpoczęły się 27 kwietnia i odbywały się w weekendy, w remizie OSP Małusy Wielkie. Łącznie druhny i druhowie strażacy w ciągu 66 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych zapoznali się z zasadami  udzielania pomocy medycznej osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach, w tym również w wypadkach komunikacyjnych.

1715597458079  OSP1

W niedzielę 12 maja uczestnicy kursu odbyli przed Komisją Egzaminacyjną (pod przewodnictwem Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie Medycyny Ratunkowej) egzamin, w trakcie którego musieli wykazać się nabytą wiedzą. Wszyscy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

/Zdjęcia dzięki uprzejmości Centrum Transportu Medycznego E-MED/

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *