PRZEGLĄD GMIN / POWIAT MYSZKOWSKI / KOZIEGŁOWY / Sensoryczny ogród


20 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie nowego ogrodu sensorycznego w Zespole Szkół w Koziegłowach. Projekt został zrealizowany dzięki fundacji Banku Śląskiego ING Dzieciom.

 

 Projekt konkursowy, dzięki któremu udało się pozyskać 10 000 złotych opracowała Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielem integracji sensorycznej, Mirosławą Stelmach-Kwoką.

– Dziękujemy Zarządowi ING Bank Śląski za pozytywne rozpatrzenie naszego projektu oraz panu Michałowi Kubalskiemu za koordynację projektu. Ogród sensoryczny to wyjątkowa przestrzeń, w której można odkrywać bogactwo i piękno przyrody wszystkimi swoimi zmysłami. Nie tylko wzrokiem, ale także węchem, dotykiem, smakiem, słuchem o także ruchem. W takiej przestrzeni można się poczuć twórczo i bajkowo. Ogród pozwala obniżyć poziom stresu, wyciszyć się, a jednocześnie zwiększa koncentrację. Przebywanie w nim ma wymiar terapeutyczny i edukacyjny – mówi Dyrektor ZS w Koziegłowach Karolina Turoń-Miklas.

W uroczystości otwarcia miejsca uczestniczyli m.in. przedstawiciele ING Bank Śląski, sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bąk oraz dyrektor ZEAOS w Koziegłowach Bożena Kolasa. Goście mogli zapoznać się też z rękodziełem z osikowego łyka, które zaprezentowali Roman Noszczyk z Osikowej Doliny oraz Wiesława Machura.

Źródło: kozieglowy.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *