Wiceminister Giżyński odwiedził kościół w Wilkowiecku


25 kwietnia 2023 roku wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński spotkał się z proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Wilkowiecku w gminie Opatów – ks. Gabrielem Kopcikiem. Tematem były potrzeby remontowe kościoła i wsparcie, jakie parafia otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2023 r. parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego promesę w wysokości 88 tys. zł na realizację zadania: „Wilkowiecko, kościół pw. św. Mikołaja BW, kaplica Matki Bożej (poł. XVIII w): konserwacja polichromowanego sufitu – etap III”. W ubiegłym roku parafia na konserwację polichromowanego sufitu kaplicy wraz z remontem więźby dachowej w kaplicy z poł. XVIII w. otrzymała – 90 000 zł.
 – Pomoc Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w renowację zabytków, w tym szczególnie kościołów, które przez wieki stały na straży polskiej kultury i polskiej tożsamości, to misja, która wpisuje się w patriotyczny program polskiego rządu – podkreśla wiceminister Szymon Giżyński.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *