65. Memoriał Janusza Kusocińskiego

Podczas niedzielnego memoriału Janusza Kusocińskiego, który rozegrany został na stadionie Śląskim w Chorzowie, wystartowało wielu znakomitych lekkoatletów. Wśród nich pięciu zawodników CKS Budowlani Częstochowa.

W biegu memoriałowym na dystansie 3000 m Rafał Formicki uplasował się na 10. miejscu, uzyskując 8:35,29 min. Jest to nowy rekord życiowy zawodnika. W biegach młodzieżowych, które rozegrano podczas memoriału doskonale zaprezentował się Oliwier Mutwil, który zwyciężył na dystansie 1500 m w czasie 3:49,65 min. Oliwier w tym biegu poprawił rekord życiowy ponad 10 sekund. W tej samej konkurencji na 7 pozycji bieg ukończył Jakub Mrożek – 4:03,24 min (nowy rek. życiowy), a 9 lokatę zajął Michał Piątek – 4:06,39 min. Również w biegu młodzieżowym na 1 okrążenie czyli na dystansie 400 m 7 był Bruno Waszkiewicz z czasem 50,56 sek.