PROF. JACEK WĄSIK WYRÓŻNIONY ŚLĄSKĄ NAGRODĄ NAUKOWĄ


Wykładowca Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, prof. dr hab. Jacek Wąsik został laureatem Śląskiej Nagrody Naukowej 2023. 

 

Dr hab. Jacek Wąsik, prof. UJD jest Kierownikiem Katedry Kinezjologii i Profilaktyki Zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Uniwersytecie , doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, biomechanik, fizyk, przez wiele lat zajmujący się sportami walki (głównie taekwon-do) realizuje na Uczelni projekt budowy Laboratorium Biomechaniki. Do Śląskiej Nagrody Naukowej był już nomionwany w 2021 roku.

W gronie nominowanych do tegorocznej Śląskiej Nagrody Naukowej znaleźli się również inni pracownicy Uniwersytetu: prof. dr hab. Adam Regiewicz, prof. dr hab. Ewa Grabowska-Lis, dr Marek Kluszczyński.

Śląska Nagroda Naukowa  jest wręczana jako wyróżnienie, którym doceniani są artyści, badacze, naukowcy i twórcy, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania śląskiej nauki. Inicjatywa odbywa się w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.  Gala wręczenia odbywała się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 10 grudnia 2023 roku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *