Raków Częstochowa bliżej fazy play – off Ligi Mistrzów UEFA!

Raków Częstochowa pokonał we wtorek, 8 sierpnia br. przed własną publicznością Aris Limassol FC, 2:1 w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli: Władysław Koczerchin (7′) oraz Fabian Piasecki w 63 minucie z rzutu karnego. Honorowe trafienie dla jednokrotnych Mistrzów Cypru uzyskał pięciokrotny Reprezentant RPA, Mihlali Mayambela na 120.sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania.

“Czerwono – niebiescy” objęli prowadzenie już w 7 minucie spotkania. Fran Tudor idealnie dograł piłkę  wzdłuż pola karnego do rozpędzonego Władysława Koczerhina, a ten strzałem z kilku metrów skierował futbolówkę obok interweniującego Vanailsona Luciano de Souzy Alvesa “Vany Alvesa”! Po stracie gola goście próbowali odrobić straty. W 20 minucie niecelnie na bramkę Vladana Kovačevicia uderzał Karl Leo Bengtsson.

W pierwszej części gry jeszcze jeden strzał oddali gospodarze. Jednak tuż przed przerwą wysoko ponad bramką gości uderzał Bogdan Racovitan. Premierowa odsłona zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Rakowa.

Kilka minut po wznowieniu drugiej odsłony częstochowianie mieli świetną okazję do podwyższenia rezultatu, jednak bardzo mocne uderzenie Ioánnisa Papanikoláou z najwyższym trudem obronił Vana Alves.

W 61 minucie Marcin Cebula z impetem wpadł w pole karne, gdzie został nieprzepisowo powstrzymywany przez jednego z defensorów rywali. Będący najbliżej całej sytuacji, chorwacki arbiter – Duje Strukan, bez wahania wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Fabian Piasecki i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał bramkarza Arisu.

Gdy wydawało się, że gospodarze zakończą to spotkanie z dwubramkową przewagą i ze spokojem udadzą się w najbliższy poniedziałek, 14 sierpnia br. na mecz rewanżowy na Wyspę Afrodyty,  to goście chwilę przed zakończeniem meczu zdobyli, jak się później okazało, honorowe trafienie. Pięciokrotny reprezentant RPA, Mihlali Mayambela udanie minął jednego z zawodników Rakowa i ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Vladana Kovačevicia.

Tym samym Raków Częstochowa pokonał Aris Limassol FC, 2:1 w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Rewanż zostanie rozegrany we wtorek, 15 sierpnia br. o godzinie 19:00 (czasu polskiego) na Alphamega Stadium w Kolóssi. Obiekt posiada 10 300 miejsc.

Mecz na ,,żywo” od godziny 19:25 pokaże ogólnodostępna stacja TVP Sport. Spotkanie będzie można również obejrzeć w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na stronie internetowej www.sport.tvp.pl Początek transmisji od godziny 18:15.

Nim dojdzie do rewanżowego spotkania Rakowa Częstochowa z Arisem Limassol FC, to już w najbliższy piątek, 11 sierpnia br. częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z GKS Piastem Gliwice w ramach 4 Kolejki spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim przy ulicy Okrzei 20  spotkanie “na żywo” pokaże Canal + Sport od godziny 20:00 w ramach “Superpiątku”. Natomiast tekstową relację Live przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebook-u.

08.08.2023, g.20:00 : Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”) :

RKS Raków Częstochowa – Aris Limassol FC 2:1, (1:0),

1:0: Koczerchin 7′

2:0: Piasecki 63′ (k)

2:1: Mayambela  88′

Sędziował: Duje Strukan (Chorwacja). Żółte kartki: Tudor 24′ (faul), Papanikoláou 39′ (faul) – Szöke 34′ (faul). Widzów: 5500 (komplet).

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 24.Zoran Arsenić (kpt), 4.Efstrátios Svárnas, 7.Fran Tudor, 5. Karl Gustav Vilhelm Berggren (85′ 8.Ben Lederman), 66.Ioánnis Papanikoláou, 77.Marcin Cebula (86′ 93.Sonny Kittel), 30.Władysław Koczerchin (73′ 22.Deian Sorescu), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 99.Fabian Piasecki (73′ 9.Łukasz Zwoliński).

Rezerwowi: 12.Antonis Tsiftsis – 6.Szymon Czyż, 14.SrđJan Plavšić, 15.Adnan Kovačević, 21.Dawid Drachal, 27.Bartosz Nowak.

Trener: Dawid Szwarga.

Aris Limassol FC: 1.Vanailson Luciano de Souza Alves “Vana Alves” (kpt) – 6.Eric Boakye, 31.Franz Denniz Brorsson (71′ 5.Alex Moucketou-Moussounda),20.Steeve Yago,3.Wánderson de Jesus Martins “Cajú”, 80.Shavy Babicka (64′ 11.Mariusz Stępiński), 23.Karol Struski, 37.Július Szöke (46′ 22..Veljko Nikolić), 14.Yannick Gomis, 7.Karl Leo Bengtsson (76′ 66.Jaden Montnor), 21.Mihlali Mayambela.

Rezerwowi: 78. Kóstas Chryssostómou, 90. Éllinas Sofroníou – 8.Morgan Brown, 10.Matija Špoljarić, 12.Antréas Dimitríou, 72.Slobodan Urošević.

Trener: Aleksey Shpilevski.