WERNISAŻ WYSTAWY ZDZISŁAWA KLIMASA


4 listopada 2022 roku w koniecpolskim Centrum Społeczno-Kulturalnym, w trakcie wernisażu indywidualnej wystawy swoje malarstwo zaprezentował Zdzisław Klimas – artysta amator z wielkim talentem.

 

Pan Zdzisław Klimas określany jest mianem artysty amatora, chociaż, jak widać po ilości i tematyce obrazów, niejeden profesjonalista może pozazdrościć dorobku artystycznego. Wcześniej nie wspominał o swoim talencie, ale zapewne wiele osób zna jego prace.

O niektórych ludziach mówi się, że „to człowiek orkiestra” lub człowiek renesansu. Zdzisław Klimas, bo o nim tu mowa, należy do takich nieprzeciętnych osób. Jest osobą bardzo aktywną i uzdolnioną na wielu różnych płaszczyznach. Strażak ochotnik, społecznik, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Koniecpol II, pracujący zawodowo. Osoba ze zdolnościami artystycznymi i to nie tylko w dziedzinie malarstwa, ale też muzyki, a więc artysta wszechstronny.

Tematyka prac dotyczy wszystkiego co go otacza, szerokiej sfery tematów. Dzieje się to zapewne dzięki dużej wyobraźni, różnym źródłom inspiracji i spontaniczności. Widać w tym radość tworzenia i uprawianie sztuki con amore, czyli z pasją i z uczuciem.

Wystawę można oglądać w Centrum Społeczno-Kulturalnym jeszcze przez miesiąc.

Przypomnijmy, że Centrum Społeczno-Kulturalne przy ulicy Szkolnej 1, powstałe dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jest nie tylko miejscem świadczenia usług społecznych dla wielu grup wiekowych, a więc seniorów, rodzin, dzieci i młodzieży, ale również miejscem działania partnera społecznego jakim jest Ochotnicza Straż Pożarna Koniecpol II. Jak widać po piątkowym wernisażu wystawy, stowarzyszenia jakim są Ochotnicze Straże Pożarne, przejawiają aktywność w wielu dziedzinach. Nie zajmują się tylko gaszeniem pożarów, czy pomocą w trakcie klęsk żywiołowych, ale spełniają również wiele społecznych funkcji w społeczności lokalnej.

 

koniecpol-info

Liliana Bielas-Kostyra

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *