W Tarnowskich Górach bój o trzecioligowy byt


W najbliższą sobotę, 11.maja br. – rezerwy Rakowa Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry a stawką tego meczu będą niezwykle ważne punkty w 29.serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowskich Górach przy ulicy Wojska Polskiego 2. Obiekt posiada 1000.miejsc ( w tym 402.siedzące). Transmisje LIVE z tego meczu będzie można obejrzeć w systemie PPV pod tym linkiem: www.gwarek.ppv-stream.pl

W sobotę w Tarnowskich Górach obydwie drużyny – zarówno gospodarzy, Gwarka jaki rezerwy Mistrza Polski = częstochowskiego Rakowa czeka niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o zachowanie trzecioligowego bytu na przyszły sezon.

Dystans, który dzieli oba zespoły to trzy punkty. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, plasując się kolejno na szesnastej i siedemnastej lokacie. Zdecydowanie w lepszej sytuacji są podopieczni Bartłomieja Cymerysa, którzy na zespołem pod wodzą Przemysława Oziębały mają te trzy “oczka” przewagi a do bezpiecznej lokaty obecnie zajmowanej przez Unię Turza Śląska, tracą zaledwie jeden punkt.

Tarnogórzanie w tym sezonie występując przed własną publicznością zdobyli jak do tej pory siedemnaście punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i aż siedem porażek.

W ostatniej ligowej kolejce rozegranej przed tygodniem – w piątek, 3.maja br. Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością rezerwy Górnika Zabrze, 2:1. Natomiast dzień później – Gwarek Tarnowskie Góry zremisował na wyjeździe z Pniówkiem 74′ Pawłowice Śląskie, 2:2.

W zespole Gwarka Tarnowskie Góry występuje 20-letni pomocnik, Jakub Załucki były zawodnik juniorskich drużyn częstochowskiego Rakowa.

Arbitrem głównym spotkania TS Gwarka Tarnowskie Góry z Rakowem II Częstochowa będzie 33-letni Mariusz Goriwoda z Gliwic.

Kadra TS Gwarka Tarnowskie Góry na rundę wiosenną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Patryk Kukulski, Mateusz Rosół, Krzysztof Wawrzyniak.

Obrońcy: Aleksander Piątek, Jakub Załucki, Kacper Będzieszak, Mateusz Bąk, Michał Flak, Mateusz Letkiewicz, Kacper Joachim.

Pomocnicy: Adrian Dąbrowski, Maciej Borycka, Michał Rakowiecki, Łukasz Piontek, Mateusz Flak, Olivier Lazar, Paweł Rogala.

Napastnicy: Nikolas Wróblewski, Jakub Kaczmarek, Ernest Babeshko (Ukraina), Błażej Czuban, Alan Lubaski, Alan Sprot.

Przybyli:

Mateusz Flak – LKS Goczałkowice – Zdrój

Adrian Dąbrowski – GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie

Ernest Babeshko – SK Sparta Kolin

Łukasz Piontek – BS Polonia Bytom

 

Sztab szkoleniowy:

Trener: Bartłomiej Cymerys

Asystent I Trenera: Sebastian Tomaszewski

Trener bramkarzy: Grzegorz Żmija

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: TS Gwarek Tarnowskie Góry 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *