53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA


Muzycy Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana pod batutą Adama Klocka dali brawurowy występ podczas 53. Festiwalu Kiepury w Krynicy. 12 sierpnia w Pijalni Głównej zagrali w koncercie wieczornym, akompaniując występującym artystom.

Festiwal im. Jana Kiepury to największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne odbywające się corocznie w Krynicy-Zdroju, począwszy od 1967 roku. Poświęcony pamięci związanego z miastem światowej klasy tenora Jana Kiepury Festiwal prezentuje plejadę wielkich gwiazd operowych, jak i grono młodych, ale już odnoszących sukcesy śpiewaków stojących u progu swojej wielkiej kariery. Usłyszeć można artystów z Polski, jak również z: Rosji, Argentyny, Francji, Belgi, Chin, Korei, Mołdawii, Bułgarii, Słowacji i Włoch. Śpiewakom towarzyszy Krynicka Orkiestra Zdrojowa oraz cenione orkiestry polskie. W tym roku Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej została wyróżniona zaproszeniem do wzięcia udziału w Festiwalu, obok m.in.: Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonii Śląskiej i Krakowskiej Opery Kameralnej.
„Za sprawą poniedziałkowego koncertu wieczornego przenieśliśmy się w magiczny świat operetki. Piękne melodie i wspaniałe głosy – kwiat polskiej wokalistyki młodego pokolenia zinterpretował dla nas nieśmiertelne i ponadczasowe kompozycje największych twórców operetek: F. Lehára, E. Kálmána, J. Offenbacha oraz J. Straussa. Usłyszeliśmy zatem największe przeboje: Walca Acceleration, Czardasza Silvy z operetki Księżniczka Czardasza, Walca Caton To dawny mój znajomy z opery Casanova, arię Giuditty Kto me usta całuje ten śni z operetki Giuditta, Can cana z operetki Orfeusz w piekle i oczywiście arię Barinkaya Wielka sława to żart z opery Baron Cygański oraz wiele innych wspaniały arii, które za każdym razem wzbudzały zachwyt publiczności. Mogliśmy osobiście zaobserwować wszelakie intrygi, w które wdają się bohaterowie oraz uczestniczyć w mocno zawikłanych historie miłosne.
Ten wieczór pełen radości, wzruszeń i uniesień zapewnili nam wspaniali artyści: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana pod batutą Adama Klocka oraz cudowni soliści: Marcelina Beucher – sopran, Aleksandra Orłowska – sopran, Adam Sobierajski – tenor i Łukasz Gaj – tenor. Zatańczyli dla nas Tancerze Artyści Zespołu Baletu Teatru Muzycznego w Lublinie w niezrównanej choreografii Wioli Suski. Jak zwykle we wszelkie meandry i zawiłości akcji romansów między bohaterami utworów wprowadzili nas niezrównani prowadzący: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński” – czytamy na stronie Festiwalu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *