Aukcja dla Jasia. ,,Ogień”, Marek Chudzik


17 marca br. w budynku Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater przy ul. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 1 odbyła się wystawa fotograficzna połączona z aukcją prac o nazwie „Wydział Sztuki dla Jasia”.  Podczas wydarzenia rozmawialiśmy ze studentem UJD Markiem Chudzikiem, którego zdjęcie pt. „Ogień” zostało wylicytowane za 125 złotych.

 

 

Jak się Pan dowiedział o Jasiu chorującym na SMA?

Kacper (Kacper Staszczyk – przyp. red.), który współorganizował wystawę mieszka w tej samej miejscowości, co chory Jaś  zaproponował podczas zajęć na kole, w którym uczestniczymy z profesorem Drzewitem zorganizowanie wystawy, więc wziąłem udział wraz z kolegami i koleżankami. Zdjęcie przedstawione do licytacji wykonałem już wcześniej. Wybrałem jedno z lepszych, liczyłem że się podoba. Stwierdziłem, że to będzie najlepszy wybór na aukcję.

To zdjęcie nawiązuje do sytuacji Jasia?

Zdjęcie jest do dowolnej interpretacji, ponieważ przedstawia jedynie miejsce, czy też budowlę. Moja fotografia nie ma ścisłego powiązania z Jasiem, lecz uznałem, że to zdjęcie jest najlepsze do licytacji.

Jaką techniką zostało wykonane zdjęcie?

Zrobione jest z obiektywu 50 minimetrów na matrycy ABSC, niskiej czułości. Zdjęcie  delikatnie zostało obrobione, a kolory były mniej więcej takie, jak w rzeczywistości.

Zatem Pana praca przyniosła pożytek na rzecz chorego chłopca. Odczuwa Pan satysfakcję?

Zdjęcie nie poszło na marne i odczuwam satysfakcję, że pomogłem zebrać, jak najwięcej pieniędzy dla Jasia. Zawsze to dodatkowy powód, żeby być dumnym ze swojej pasji, która jest nie tylko zajmująca, ale i potrafi czasem pomóc.

Foto: Dawid Gątkowski

Dawid Gątkowski

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *