Tenisista z Przyrowa

Marek Chybiński w ósemce w Europie Od 26 września do 5 października 2017 roku w słoweńskim Lasko były rozgrywane mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Spośród kilkuset uczestników z całej Europy, mieliśmy tam swojego reprezentanta – Marka Chybińskiego z Przyrowa.

Chybiński rywalizuje w gr. 11–- zawodników niepełnosprawnych umysłowo. Do Lasko przyrowianin pojechał prosto z Krakowa, gdzie z kadrą narodową przygotowywał się do tych zawodów. Był to dla niego pierwszy tak duży turniej i pierwsze mistrzostwa Europy. Mimo ogromnej tremy, Chybiński zaprezentował się bardzo dobrze. W eliminacjach przegrał tylko jeden mecz (z późniejszym wicemistrzem Europy – Francuzem Lucasem Creange), a w ćwierćfinale, gdzie stawką był medal mistrzostw Europy, Chybiński uległ późniejszemu mistrzowi – Węgrowi Peterowi Palosowi. Ostatecznie Marek Chybiński uplasował się na miejscu 5-8. W turnieju drużynowym, przyrowianin w parze z Damianem Firą z Sosnowcą wywalczył drugie miejsce, ulegając tylko najlepszemu zespołowi na świecie – reprezentacji Francji 1:2. Warto odnotować, że podczas turnieju drużynowego, Marek Chybiński nie przegrał żadnej gry w singlu.
Na turniejach w Polce Marek Chybyński jest najlepszy w swojej kategorii – niepełnosprawni grupa 11. Ostatnio rozgrywanym od 13 do 15 października 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, na obiektach Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Marek zajął I miejsce , nie tracąc nawet seta.
Najbliższe tygodnie będą bardzo pracowite dla mieszkańca Przyrowa. Pod koniec października, Chybiński wraz z reprezentacją Polski wybierze się na zawody do Belgii, a kilka dni później do Hiszpanii, gdzie będzie rywalizować o punkty i kwalifikację do mistrzostw świata. Przyrowianin sklasyfikowany jest obecnie na 5. miejscu w Europie i 15. na świecie.