Jesienny grad medali dla Prometeusa Konopiska

Tegoroczny wrzesień, prócz zmagań w Polskiej Lidze Bocci, przyniósł pasmo sukcesów zawodnikom Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół “Prometeus” również w innych zawodach, począwszy od udziału w V Międzynarodowym Świętokrzyskim Maratonie Bocci 2022. Uczestniczyli w nim zawodnicy z Polski, Czech, Danii i Ukrainy.

W kat. OPEN DRUŻYN w składzie Zdzisława Matuszewska, Wojciech Bazan i Krzysztof Górniak zdobyli złoty medal. Wojciech Lamch w kat. BC1 z asystentką Iwoną Lamch zdobyli złoto, Jarosław Plewa z asystentem Zbigniewem Plewą zdobył srebro w kat BC3, a w tej samej kategorii Zbigniew Bednarek z asystentką Anią Stasiak zdobył brąz. W kategorii PARY BC4 Rafał Stasiak PROMETEUS z Mateuszem Waksmundzkim START Kielce zdobyli brązowy krążek.

W sobotę 24 września w Sławie odbył się Integracyjny Ogólnopolski Turniej Osób Niepełnosprawnych w Boccia o Puchar Sławy, w którym udział wzięło 60 zawodników z 16 drużyn z 7 województw. Organizatorem turnieju była Fundacja Autenticon Sława. Turniej ten przyniósł kolejny do kolekcji puchar dla “Prometeusa”.

Zawody kończące ten sezon odbyły się od 28-30 października w Głodowie.

Serdecznie dziękujemy Wojciechowi Lamch – asystent Iwona Lamch, Jarosławowi Plewa – OP Zbigniew Plewa, Rafałowi Stasiakowi i zawodnikom PROMETEUSA za wspaniałe wyniki osiągnięte w sezonie 2022 oraz za ciężką pracę włożoną, by osiągnąć tytuły MISTRZOWSKIE. Oficjalnie Polska Liga Bocci 2022 została zakończona! To był intensywny okres dla nas wszystkich, ale mamy nadzieję, że daliśmy radę, dali radę nasi wspaniali niepełnosprawni sportowcy – czytamy na stronie Urzędu Gminy Konopiska.