Przyrów świętował przywrócenie praw miejskich


15 marca w szkole w Przyrowie odbyła się uroczystość z okazji nadania praw miejskich dla Przyrowa, utraconych w 1869 roku wskutek rosyjskich represji po Powstaniu Styczniowym.

Ceremonię rozpoczęto uroczystym wprowadzeniem pocztów sztandarowych jednostek OSP Miasta i Gminy Przyrów oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Licznie przybyli goście na ręce burmistrza Roberta Nowaka i wiceburmistrz Anny Kowalskiej-Fert złożyli życzenia i gratulacje. Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński , który wspierał działania władz Przyrowa w drodze do odzyskania należnych praw miejskich wystosował list gratulacyjny, który odczytała redaktor naczelna ,,Gazety Gazeta Częstochowska Urszula Giżyńska.


Wspaniałym akcentem uroczystości były występy uczniów, którzy w formie teatralnej przedstawili historię Przyrowa, a pokaz zakończyli przepięknym polonezem. Warto dodać, że uroczystość zorganizowano w formie posiedzenia Rady Miasta i Gminy, na czele z przewodniczącą Marią Stępień, która uchwałą przypieczętowała akt nadania praw miejskich Przyrowowi.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *