PodróżoVanie!


Żyją od 5 lat w CamperVanie i zwiedzili
całą Europę oraz kawałek Azji i Afryki!
Kasia z Łukaszem odwiedzili Częstochowę
i opowiedzieli o swoich podróżniczych
doświadczeniach z wyprawy życia, która nadal trwa…

 

 

Kasia i Łukasz to sympatyczni podróżnicy, których misją jest propagowanie oraz popularyzacja życia i podróżowania w vanie. Wnętrze swojego domu na kółkach, zgrane małżeństwo zbudowało własnoręcznie, kupując jako bazę używanego busa VW LT35. Od samego początku postanowili dzielić się swoim doświadczeniem przy jego budowie, dokumentując także każdą wyprawę. Aby spełnić własne marzenia o podróżach i wolności, odważyli się porzucić pracę w międzynarodowej korporacji, pakując do auta jedynie niezbędne rzeczy.

Od samego początku przygody, swoją pasją występowania przed kamerą, pracowitością, a także szczerością, przyciągnęli do siebie sporą rzeszę sympatyków, którzy inspirując się Nimi, rozpoczęli swoją przygodę vanlifową. Do tej pory sympatyczna para spędziła łącznie 1600 noclegów w vanie, pokonując ponad 140 000 km!

Z początku gdy podróżowaliśmy, nie spotykaliśmy wielu podobnych podróżników, często czując osamotnienie. Aktualnie z łatwością dostrzegamy w różnych zakątkach Europy CamperVany na polskich tablicach rejestracyjnych, co nas bardzo cieszy. To miłe, gdy spotykamy osoby i widzimy w ich oczach ten blask szczęścia i wdzięczności – przyznaje Kasia z Łukaszem, którzy dołożyli swoją dużą cegiełkę do popularyzacji podróżowania CamperVanem.

Efekty ich pracy są imponujące. Odwiedzili 37 krajów, odkrywając niemalże całą Europę od koła podbiegunowego po południowe jej krańce, zahaczające także o Turcję, czy Maroko, z którego całkiem niedawno wrócili.

Przez to mogli opowiedzieć o swoich przygodach w Bibliotece Publicznej w Częstochowie, która zaprosiła popularnych YouTuberów na spotkanie z cyklu „Podróżnicze Czwartki”. Wydarzenie to przyciągnęło sporą grupę zainteresowanych sprawiając, iż sala na spotkanie wypełniła się aż po brzegi. Planowane są już kolejne spotkania we wrześniu, gdzie usłyszymy o Odessie oraz o wyprawach na Malediwy na własną rękę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – zapraszamy.

Wszyscy, którzy przybyli  20 lipca 2023 r., o godzinie 18:00, oprócz podróżniczej prezentacji Kasi i Łukasza, mogli zobaczyć z bliska ich mobilną kawalerkę. Wnętrze pojazdu urządzone jest bardzo przytulnie i tworzy miniaturę domu. Nie zabrakło miejsca na sypialnię, kuchnię połączoną z salonem, w którym jest miejsce na jadalnię ze składanym stołem oraz obrotowymi fotelami z szoferki. Została wydzielona także toaleta z prysznicem. W środku jest dostęp do ciepłej i zimnej wody, a także prądu. W kuchni są przyrządzane ciepłe dania za sprawą kuchenki gazowej. Ściany wnętrza zdobią obrazy oraz dodatki w stylu boho. Można poczuć się jak w domu.

Bogate doświadczenie Kasi i Łukasza, zostało również ukazane w autorskich książkach „Wielki Wóz” oraz „Droga”. Ich inspirujący styl życia, zawiera sporo odwagi, a także niezależności. Odkrywają nie tylko nowe miejsca, ale także własne możliwości. Ta przygoda była zaplanowana na jeden rok. Są w podróży już znacznie dłużej…

Tekst i zdjęcia: Marek Wielgus

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *