Kacper Woryna nadal Lwem!


I stało się! Klub Włókniarz Częstochowa 29 sierpnia poinformował o przedłużeniu współpracy z Kacprem Woryną. Na tę wiadomość czekali z pewnością wszyscy fani speedway’a pod Jasną Górą.

W trwającym sezonie popularny „Woryn” jest jedną z najjaśniejszych postaci „lwiego” zespołu. Regularnie punktował praktycznie co mecz. Popis swojej formy zaprezentował natomiast w ćwierćfinale fazy play-off PGE Ekstraligi w rywalizacji z Betard Spartą Wrocław. Można rzec, że odgrywał rolę lidera z prawdziwego zdarzenia.

W pierwszym meczu na Stadionie Olimpijskim w stolicy województwa dolnośląskiego wywalczył 12 punktów z dwoma bonusami. Mało tego przyjeżdżając na pierwszym miejscu w ostatnim wyścigu zawodów zapewnił „Biało-Zielonym” zwycięstwo 46:44. W rewanżu w Częstochowie spisał się jeszcze lepiej. Tym bardziej że nie został pokonany przez żadnego z żużlowców drużyny przeciwnej. Przy swoim nazwisku zapisał płatny komplet, a więc 12 „oczek” i trzy bonusy w pięciu startach.

Na chwilę obecną Kacper legitymuje się średnią biegową, wynoszącą 2,103. Daje mu to wysokie jedenaste miejsce w rankingu zawodników, startujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wychowanek ROW-u Rybnik jest drugim speedway rajderem „Lwów”, który postanowił kontynuować swoją przygodę z czterokrotnymi Drużynowymi Mistrzami Polski. Przypomnijmy, że wcześniej na taki krok zdecydował się Leon Madsen. Duńczyk swoje pozostanie w zielona-energia.com Włókniarzu ogłosił 23 lipca.

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *