Porażka na inaugurację holenderskiego zgrupowania

Przebywający na zgrupowaniu w Holandii, lider PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa przegrał 2:4 w swoim pierwszym spotkaniu towarzyskim z PSV Eindhoven – zdobywcą Pucharu i Superpucharu Holandii i aktualnie trzecią drużyną Eredivisie.

W zespole gospodarzy wystąpili głównie zawodnicy rezerwowi oraz uzdolniona młodzież drużyny PSV Eindhoven. Gole dla “Czerwono – niebieskich” w starciu z zespołem prowadzonym przez byłego, 70-krotnego Reprezentanta HolandiiRuuda van Nistelrooya – zdobyli: Karl Gustav Vilhelm Berggren w 33.minucie oraz Ivi López z rzutu karnego tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania.

Natomiast trafienia dla byłego, 24-krotnego Mistrza Holandii uzyskali: Simon Colyn (38′), Noni Madueke (40′), Yorbe Vertessen (72′). Wynik ustalił w 80.minucie, zaledwie 18-letni Brazylijczyk, Sávio Moreira de Oliveira “Sávio”.

Kolejne spotkanie towarzyskie podczas “holenderskiego tourne’e”, Raków Częstochowa rozegra w środę, środę14.grudnia br. O godzinie 13:00 zmierzą się z RSC Anderlechtem BrukselaAnderlecht Bruksela to 12.zespół po rundzie jesiennej Jupiler Pro LeagueTen mecz zostanie rozegrany w bazie treningowej rywali w Neerpede.

Mecz bez udziału publiczności.

PSV Eindhoven (I połowa):  Walter Benítez – Jordan Teze, Armando Obispo, Jenson Seelt, Mauro Júnior – Simon Colyn, Tim van den Heuvel, Joey Veerman – Noni Madueke, Fodé Fofana, Anwar El Ghazi. (II połowa): Walter Benítez – André Ramalho, Mohamed Nassoh, Guus Til, Emmanuel van de Blaak, Philipp Max, Yorbe Vertessen, Sávio, Jason van Duiven, Dennis Vos, Mohammed Amin Doudah. Trener: Ruud van Nistelrooy.

RKS Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovačević – 24. Zoran Arsenić (46′ 3. Milan Rundić), 2. Tomáš Petrášek (kpt) (72′ 6. Andrzej Niewulis), 4. Strátos Svárnas (72′ 25. Bogdan Racovițan) – 7. Fran Tudor (60′ 71. Wiktor Długosz), 8. Ben Lederman (46′ 66. Giánnis Papanikoláou), 5. Gustav Berggren (60′ 8. Ben Lederman), 30. Władysław Koczerhin (46′ 17. Mateusz Wdowiak), 11. Ivi López (72′ 14. Daniel Szelągowski), 23. Patryk Kun (60′ 22. Deian Sorescu) – 99. Fabian Piasecki (60′ 9. Sebastian Musiolik). Trener: Marek Papszun.