Parkuj prawidłowo, unikniesz blokady


Poniedziałkowa akcja: blokada aut, przeprowadzona przez częstochowskich strażników miejskich,  przyniosła urobek w liczbie 24 nałożonych blokad na koła nieprzepisowo zaparkowanych samochodów.  Straż Miejska w Częstochowie apeluje o parkowanie zgodne z przepisami prawa.

 

 

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej codziennie odbierają telefoniczne zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców, którzy wskazują nieprawidłowo zaparkowane samochody. Te często utrudniają poruszanie się po chodnikach innym osobom, często matko z wózkami, rowerzystom po ścieżkach rowerowych itp. Strażnicy miejscy ujawniają auta zaparkowane przed przejściami dla pieszych co utrudnia widoczność i może doprowadzić do wypadku. Pojazdy parkują też w zatokach autobusowych czy na miejscach wyznaczonych dla taksówek.
Często zdarzają się sytuacje, że kierowcy zamiast zaparkować w strefie płatnego parkowania (cena 1,5 zł do 30 minut) często pozostawiają auta w na chodnikach czy w innych zabronionych miejscach tłumacząc się, że załatwiali sprawę przez chwilę… Przy okazji trzeba podkreślić, że sprawdzaniem kart parkingowych zajmują się pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. Strażnicy miejscy interweniują, gdy pojazd znajduje się poza wyznaczonym miejscem i jest zaparkowany niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.
W poniedziałek na terenie Częstochowy funkcjonariusze Straży Miejskiej założyli 24 blokady na koła nieprawidłowo zaparkowanych aut. To nie wszystkie interwencje dotyczące popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym, które zostały ujawnione w poniedziałek. W przypadku ujawnienia wykroczenia drogowego należy liczyć się z pouczeniem lub mandatem karnym, a także blokadą na kole. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu kierowany jest wniosek o ukaranie do Sądu.
Od 1 września do 12 września 2022 włącznie strażnicy miejscy używali blokad 330 razy. Od początku 2022 roku do 12 września 2022 założono na terenie Częstochowy 3109 urządzeń blokujących koła pojazdów.
Straż Miejska w Częstochowie apeluje o parkowanie aut w miejscach do tego wyznaczonych i zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *