Raportówka policyjna / Kłobuck


Wieści z policji w Kłobucku

Akcja Odblaskowa na terenie Gminy Miedźno

Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest ograniczona, może uratować życie. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Miedźno, policjanci z kłobuckiej komendy wraz z pracownikiem Urzędu Gminy w Miedźnie, rozdawali rowerzystom elementy odblaskowe i wyjaśniali im jak ważne jest ich umieszczenie w widocznym miejscu. Każda taka akcja zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Kłobuccy mundurowi wraz z przedstawicielem Przedstawicielem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, rozdawali rowerzystom odblaski, ufundowane właśnie przez tą komisję. Działania prowadzone były na terenie gminy Miedźno. Dodatkowo stróże prawa podkreślali, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i aby wpłynąć na jego poprawę, warto umieścić odblaski w widocznym miejscu. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok.

Nieoświetlone drogi, brak ścieżek rowerowych, a także niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez ich użytkowników, najczęściej przyczynia się do tego, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Dlatego powinniśmy pamiętać o odblaskach, które należy umieścić w takim miejscu, aby zawsze znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Akcja “Trzeźwy Poranek”

W poniedziałek (6 listopada) Od wczesnych godzin porannych policjanci kłobuckiej drogówki prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania wpisały się w założenia kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy”. W czasie akcji policjanci kontrolowali kierowców, w różnych miejscach na terenie powiatu kłobuckiego. Niestety, aż siedmiu kierowców prowadziło pojazdy “na podwójnym gazie”.


6 listopada od wczesnych godzin porannych policjanci kłobuckiej drogówki prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”, której podstawowym celem jest uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom stanowiącym bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Działania wpisały się w założenia kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy”. W czasie akcji mundurowi skontrolowali 794 kierowców, w różnych miejscach na terenie powiatu kłobuckiego. Niestety, aż siedmiu kierowców prowadziło pojazdy “na podwójnym gazie”. Trzech z nich kierowało pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Kolejnych trzech w stanie po użyciu alkoholu. W stanie nietrzeźwości kierował również swoim jednośladem rowerzysta.

Około godziny 5.00 w Podłeżu Szlacheckim policjanci zatrzymali do kontroli kię, którego 55-letni kierowca miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Zaledwie 15 minut później na ulicy Brzeźnickiej w Ostrowach nad Okszą, stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierowcy poruszającego się audi. 45-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu! Niespełna 10 minut później na ulicy Pogodnej w Kłobucku, mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kierującego fordem. 46-latek miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Około godziny 5.45 w Antonowie, policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy opla. 39-letnia kobieta kierowała pojazdem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu! O godzinie 6.00 na ulicy Strażackiej w Białej drogówka skontrolowała stan trzeźwości kierowcy fiata. 62-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek poruszający się fiatem po Kuźnicze.

Aktualnie sprawą nietrzeźwych kierujących zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie.
Natomiast mandatem karnym w wysokości 2500 złotych został ukarany 52-latek, który poruszał się rowerem po drodze w Zamłyniu, mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez pijanych kierowców!

Policjanci szkolili strażaków ochotników z Przystajni

„Poruszanie się po drogach publicznych pojazdami uprzywilejowanymi oraz procedury i zasady użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych”. To temat prelekcji, którą przeprowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki podczas szkolenia strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Przystajni. Szkolenie odbyło się w miniony weekend.


W miniony weekend (4-5 listopada) policjanci z kłobuckiej drogówki wzięli udział w szkoleniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przystajni. Mundurowi aktywnie uczestniczyli zarówno w częsci teoretycznej, jak i praktycznej. Stróże prawa przeprowadzili prelekcję na temat poruszania się po drogach publicznych pojazdami uprzywilejowanymi oraz procedur i zasad użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a następnie zaprezentowali, jak to wygląda w praktyce. Na miejscu obecni byli również policjanci z Krzepic, którzy zabezpieczyli odcinek obszar, na którym prowadzone były ćwiczenia oraz udzielili wsparcia w działaniach.

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zapobiegli tragedii



Natychmiastowa reakcja policjantów z Wręczycy Wielkiej uratowała życie starszego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kłobuckiego opuścił dom pozostawiając list. Mundurowi „pomagając i chroniąc” udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością i zapobiegli tragedii. Senior trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej o zagrożeniu życia starszego mężczyzny dowiedzieli się we wtorek (7 listopada) około godziny 10:00. Do jednostki Policji zgłosili się zaniepokojeni bliscy informując, że mieszkaniec powiatu kłobuckiego pod ich nieobecność zostawił list i odjechał swoim pojazdem.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia wiedzieli, że trzeba działać szybko. Z przekazanych informacji wynikało bowiem, że mężczyzna może zdecydować się na desperacki krok. Młodszy aspirant Szymon Izydorczyk i starszy posterunkowy Mateusz Mesjasz z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej namierzyli pojazd z mężczyzną w środku, który był już bardzo osłabiony i półświadomy. Policjanci udzielili mieszkańcowi powiatu kłobuckiego pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzięki zdecydowanemu działaniu stróżów prawa nie doszło do tragedii, a senior trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Nie pierwszy raz policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej „pomagając i chroniąc” udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością.

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych numerów pomocowych oraz informacji zawartych na internetowych stronach pomocowych:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Źródło i foto.: klobuck.policja.gov.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *