Sobotnie pielgrzymki na Jasną Górę


Z prośbą o szczęśliwe powroty do domów, za ratowników z Ukrainy, a także o pokój na świecie na Jasną Górę (22 X) przybędą ratownicy i pracownicy Państwowego Ratownictwa Medycznego

 

Z prośbą o szczęśliwe powroty do domów, za ratowników z Ukrainy, a także o pokój na świecie na Jasną Górę (22 X) przybędą ratownicy i pracownicy Państwowego Ratownictwa Medycznego. Odbędzie się ich II ogólnopolska pielgrzymka. Wpisuje się ona w obchody – 13 X – Dnia Ratownictwa Medycznego. Pielgrzymi przejdą z Placu Wł. Biegańskiego, Alejami NMP do Sanktuarium, gdzie o godz. 13.30 w Kaplicy Matki Bożej wezmą udział we Mszy św., a po niej w okolicznościowym spotkaniu w Bastionie św. Barbary.

W sobotę, 22 X na Jasną Górę przybędzie też II Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych. Spotkanie rozpocznie się o godz.10.00 przemarszem pocztów sztandarowych, myśliwych i ich rodzin Alejami NMP na Jasną Górę. W Bazylice odprawiona zostanie Msza św. o godz. 11.00. Organizatorem pielgrzymki jest Polski Związek Łowiecki.

Tradycyjnie przed ślubowaniem z modlitwą na Jasną Górę (22 X) przybędą słuchacze Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Msza św. w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie o godz.11.00.

We wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki (19 X), tak bardzo związanego z Jasną Górą i tu trwać będzie modlitwa za jego wstawiennictwem, a w sobotę 22 X za wstawiennictwem papieża jasnogórskiego św. Jana Pawła II.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *