Spod siatki / Norwid dalej liderem. Zwycięstwo Silesii. Przegrane AZS-u i Częstochowianki

Za nami kolejny weekend na siatkarskich ligowych parkietach. Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkań z udziałem drużyn z naszego miasta. Zwycięskie boje stoczyli Exact Systems Norwid oraz KS Silesia. Jednak serię zwycięstw zakończył Eco-Team AZS Stoelzle. Natomiast KS Sorella Częstochowianka poniosła kolejne dwie porażki.

Jako pierwsza o ligowe punkty walczyła „Czanka”. Niestety bez skutku. W piątek (20 stycznia) podopieczne Anity Krzyczmonik rozegrały awansem pojedynek 24. kolejki z GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca w macierzystej hali przy ul. Rejtana 7c w Częstochowie. Gospodynie nie miały zbytnio argumentów w tym starciu. Najlepiej poradziły sobie w trzeciej partii, w której zdobyły łącznie 17 punktów. Z kolei w setach pierwszym i drugim przegrały odpowiednio 8:25 i 12:25.

KS Sorella Częstochowianka CzęstochowaGKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (8:25, 12:25, 17:25)

Następnego dnia (w sobotę, 21 stycznia) częstochowianki udały się do Legionowa na mecz 15. kolejki z ostatnią w tabeli 1. Ligi LTS Legionovią. W województwie mazowieckim również „Czanka” zbyt wiele nie wskórała. Podobnie jak w piątek, poległa, nie urywając oponentkom choćby seta. Jedynie w trzeciej odsłonie przyjezdne starały się nawiązać rywalizację z przeciwniczkami. Świadczył o tym końcowy rezultat ostatniej części pojedynku; 25:19 na rzecz Legionovii. Zaś w pierwszej i drugiej partii miejscowe dominowały niemalże pod każdym względem, pokonując zespół gości 25:12, a także 25:11. W pierwszoligowym zestawieniu Częstochowianka nadal plasuje się na trzynastym miejscu.

LTS Legionovia LegionowoKS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:12, 25:11, 25:19)

W sobotę do częstochowskiej Hali Polonia powróciła siatkówka w wydaniu ligowym. W tym obiekcie – w roli gospodarza – mecz rozegrał Eco-Team AZS Stoelzle. „Biało-Zieloni” podejmowali ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Lepsi w tym starciu okazali się przyjezdni. „Akademicy” przegrywali już w tej potyczce 0:2. Zdołali jednakże wygrać trzeciego seta – po zaciętym boju – 25:23. Wydawać się zatem mogło, że spotkanie rozpoczyna się od nowa, a częstochowianie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Niestety, w czwartej odsłonie ZAKSA postawiła przysłowiową kropkę nad „i”, rozbijając drużynę AZS-u 25:13. Po tym meczu gracze pod wodzą Wojciech Pudo spadli z drugiej na trzecią lokatę w tabeli 3. grupy 2. Ligi.

Eco-Team AZS Stoelzle CzęstochowaZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (21:25, 18:25, 25:23, 13:25)

Wygląda na to, że na właściwe tory wraca Exact Systems Norwid Częstochowa. 21 stycznia „Błękitno-Granatowi” odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Ich rywalem był wówczas AZS AGH Kraków. Częstochowianie ograli zespół ze stolicy Małopolski bez straty seta. Wprawdzie w poszczególnych rozegranych partiach krakowianie stawiali mocny opór gospodarzom – niejednokrotnie potrafili wyjść nawet na prowadzenie – lecz w decydujących momentach ekipa prowadzona przez Leszka Hudziaka budowała bezpieczną przewagę. Tym samym siatkarze Norwida pewnie tryumfowali w premierowej odsłonie 25:20, w drugiej – 25:21, a także w trzeciej – ponownie – 25:20. Dzięki następnym trzem meczowym „oczkom” częstochowianie utrzymali się na fotelu lidera zaplecza Plus Ligi.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)

Za ciosem poszła także Silesia Częstochowa. W minioną sobotę częstochowskie zawodniczki pokonały u siebie Chełmca Wałbrzych 3:1. Po dwóch partiach na tablicy świetlnej – w całej potyczce – był widoczny rezultat remisowy 1:1. Gospodynie dopięły jednak swego, wygrywając późniejsze dwa sety. W trzecim padł wynik 25:23, a w czwartym 25:22 – na korzyść siatkarek, trenowanych przez Urszulę Jędrys-Szynkiel. Silesia niezmiennie pozostaje na pozycji wicelidera tabeli kobiecej 3. gr. 2. Ligi.

KS Silesia CzęstochowaMKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:22)