Bezbolesna, nieinwazyjna, skuteczna


Centrum PST® -pierwsze w Polsce centrum leczenia chorób kości i stawów

W Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71, od dwóch lata działa pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów, które stosuje z powodzeniem terapię PST®. Centrum PST® w Częstochowie to ośrodek rehabilitacji na najwyższym poziomie, oferujący jedną z najlepiej udowodnionych naukowo terapii medycznych.

Co kryje skrót PST®

Technologia PST®, czyli Terapia Sygnałem Pulsacyjnym, powstała jako program badawczy grupy naukowców pod kierownictwem dr Richarda Markolla w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Yale. Od tego czasu testom klinicznym poddano ponad pół miliona ludzi.
PST®, jako jedna z najlepiej udowodnionych naukowo (co do swojej skuteczności) terapii medycznych, jest stosowana z powodzeniem od lat 90. Początkowo terapia rozpowszechniona była jedynie w południowych Niemczech, gdzie obecnie funkcjonuje kilkaset gabinetów lekarskich stosujących Terapię Sygnałem Pulsacyjnym, aby w ciągu ostatnich kilku lat przejść do fazy rozpowszechnienia w całej Europie i na świecie.
Oprócz Niemiec Terapia PST® jest szczególnie popularna we Włoszech, Kanadzie Brazylii, Singapurze, we Francji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ośrodki PST® powstają w kolejnych krajach europejskich, a także w krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz w Azji. Mieszkańcy regionu częstochowskiego otrzymali zatem wyjątkową szansę. Dolegliwości stawów i kości mogą leczyć w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71, w jedynym w Polsce Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów, gdzie stosuje się terapię PST®.

Terapia Sygnałem Pulsacyjnym dla odbudowy kości i stawów

Terapia Sygnałem Pulsacyjnym stworzona i opatentowana w Stanach Zjednoczonych przez niemiecko-amerykańskiego lekarza i biofizyka dr Richarda Markoll’a. Służy leczeniu chorób układu ruchu z objawami w postaci bólu i ograniczenia sprawności ruchowej.
W USA, Kanadzie, Niemczech i innych krajach, metodę tę zastosowano z powodzeniem u ponad pół miliona osób. Osiągnięto wyraźne zmniejszenie dolegliwości bólowych połączone z polepszeniem sprawności ruchowej przy jednoczesnej poprawie obrazu klinicznego (obrzęki, zaczerwienienie itp.)
Opierając się na ponad 35. latach badań naukowych (podwójne ślepe próby i inne otwarte badania losowe) potwierdzono skuteczność tej terapii. Opatentowana technologia PST® przy prawidłowym zastosowaniu, obok działania zapobiegawczego, może służyć jako środek pomocny w uzyskaniu pełnej witalności i radości życiowej.
PST® jest przyjazną i naturalną terapią: bezbolesną i nieinwazyjną, pozbawioną zarejestrowanych działań ubocznych. Pobudza naturalne procesy regeneracyjne w tkankach: łącznej (stawy, kości, ścięgna, więzadła) i mięśniowej. Terapia oparta jest o czysto fizjologiczny sygnał, uzyskany przy użyciu pola elektromagnetycznego. Polega na tym, że na leczone miejsce oddziałuje system cewek, wytwarzający jednorodne pole magnetyczne (siła około 12, 5 Gaussa), modułowany impulsami w przedziale częstotliwości od 1 do 30 Hz.

Przebieg terapii
Terapia PST® obejmuje 9 lub 12 jednogodzinnych zabiegów, w kolejno następujących po sobie dniach. Dopuszcza się dwudniową przerwę w terapii pod warunkiem odbycia pięciu zabiegów z rzędu. Ten schemat terapeutyczny okazał się empirycznie najbardziej skuteczny.
Każdy ze stawów lub inny obszar ciała, który ma zostać poddany terapii, umieszczany jest w aplikatorze – szpuli terapeutycznej, która przenosi sygnały PST® za pomocą pola elektromagnetycznego.
Nie są znane jakiekolwiek działania uboczne terapii PST®. Zabieg jest dla pacjenta nieuciążliwy i bezbolesny. Czasami może być odczuwalne ciepło lub mrowienie w obrębie leczonego obszaru.
PST® może być użyte przy leczeniu artrozy (przedwczesne zużycie i zwyrodnienie tkanek tworzących staw – chrząstki stawowej, warstwy podchrzęstnej kości, płynu stawowego, torebki stawowej, więzadeł i mięśni), osteoporozy stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania) oraz wszelkich urazów typu sportowego, takich jak np. zerwane więzadła, czy zdegenerowanie chrząstki stawowej.
Obok leczenia artrozy, terapia PST® jest w ostatnich latach coraz częściej stosowana przy leczeniu uszkodzeń tkanek miękkich wskutek zmian przeciążeniowych oraz/lub entezopatii (bolesne zmiany chorobowe przyczepów ścięgnistych mięśni do kośćca). Terapia PST® zdobywa coraz większe uznanie, jako terapia nieinwazyjna, w szczególności wśród sportowców doznających licznych urazów wskutek nadmiernych przeciążeń.

Wyniki leczenia
Są rewelacyjne. U ok. 80 procent pacjentów, którzy poddali się Terapii Sygnałem Pulsacyjnym wystąpiło wyraźne zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawa sprawności ruchowej.
Rozmiar sukcesu terapeutycznego zależał indywidualnie od ciężkości schorzenia, co oznacza, że pełnego ustąpienia bólu i nieograniczonej sprawności ruchowej nie można z reguły osiągnąć za pomocą jednej serii zabiegów u pacjenta z dużą nadwagą i IV stopniem nasilenia zmian artretycznych.
Większość pacjentów wykazuje już w trakcie leczenia zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz związane z tym zwiększenie aktywności ruchowej. W czasie fazy „przebudowy” struktur tworzących staw może wystąpić krótkotrwałe nasilenie bądź też zmiana charakteru dolegliwości bólowych.
Warto podkreślić, że PST® jest leczeniem stymulacyjnym, prowadzącym do uruchomienia własnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu. Z tego też względu ostateczne wyniki leczenia występują zwykle dopiero po pewnym czasie od zakończenia terapii. W przypadku lżejszych schorzeń, po ok. 4-6 tygodniach, a w przypadku cięższych schorzeń pełen efekt terapeutyczny może być osiągnięty po ok. 6 miesiącach.
Sukces Terapii Sygnałem Pulsacyjnym udowodniony został ponad 25. badaniami na całym świecie.

Klinika Leczenia Chorób Stawów i Kości PST®
Ul. jagiellońska 67/71,
Tel. 34/370 95 97

Wskazania do stosowania
Szyja, głowa – artoza i urazy szyjnego odcinak kręgosłupa
Kręgosłup – zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa od pasa barkowego do miednicy
Ramiona, łokcie, dłonie, kolana – zwyrodnieniowe, zapalne schorzenia reumatyczne stawów, urazy
Biodra – zwyrodnienia spowodowane artroza
Stopy – problemy ze ścięgnem Achillesa, urazy więzadeł stawu skokowego

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *