„Pejzaże NIEoczywiste” Ewy Powroźnik polem do bezkresnej wędrówki


W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się wernisaż wystawy pt. „Pejzaże NIEoczywiste” znanej częstochowskiej malarki Ewy Powroźnik, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Wieczór zgromadził prawie dwieście osób – przyjaciół i wielbicieli talentu artystki. Spotkanie, jak zawsze ze swadą, prowadził dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski.

 

– Muzeum to oaza ciszy, miejsce, gdzie można się wyzwolić z pędu dnia codziennego. Cieszę się, że znalazły się tu moje prace – podkreśliła Ewa Powroźnik. Jej obrazy, pełne kompozycyjnej harmonii, płynnie wkomponowały się w ten muzealny spokój. Czy jednak tylko spokój przemawia do nas z płócien?
Pejzaże Ewy Powroźnik tworzą geometryczną spójność, zarówno w doborze koloru, jak i ich rozłożeniu na płaszczyźnie, ale prostota tej abstrakcyjnej konstrukcji jest pozorna. W obrazach tych, zbudowanych prostymi kreskami i pasmami barw, spokój i cisza przeplatają się dynamizmem i ekspresją. Te ,,NIEoczywiste” pejzaże to pełnia życia. Obrazy falują wiatrem, pulsują ciepłem słońca i płyną obłokami nieba i falami wód, a śnieżne masywy górskie budzą respekt. To wszystko, połączone z bezkresną perspektywą, skłania odbiorcę do popuszczania wodzy fantazji i wędrówek szlakami wytyczonymi pędzlem Ewy Powroźnik .

Przybyli goście nie szczędzili Pani Ewie zasłużonych pochwał i gratulacji. Podkreślali jej talent, malarski rozmach i świetny artystyczny warsztat.

Redakcja „Gazety Częstochowskiej” gratuluje Pani Ewie twórczej wrażliwości i życzy dalszego rozwoju.

Podsumowaniem wernisażu był koncert zespołu Spring Light.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *