Grupa młodzieży zniszczyła figurki z szopki bożonarodzeniowej na pl. Biegańskiego. Sprawczynię ujęli strażnicy miejscy


Dzięki informacjom od operatorów miejskiego monitoringu, strażnicy miejscy wspólnie z policjantami z I Komisariatu ujęli dwie osoby, które ukradły i uszkodziły figurki z szopki bożonarodzeniowej znajdującej się na placu Biegańskiego.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 2:50 w nocy. Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zauważyli grupę osób, które weszły do znajdującej się na Placu Biegańskiego szopki bożonarodzeniowej, a następnie ukradły dwie figurki owiec oraz figurkę Jezusa i zaczęły się oddalać. Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej natychmiast skierował w rejon Placu Biegańskiego patrol strażników miejskich, a także o kradzieży powiadomił dyżurnego z I Komisariatu Policji. Oddalający się sprawcy cały czas byli też obserwowani przez miejskie kamery monitoringu i pracowników Straży Miejskiej. Gdy osoby znajdowały się w rejonie ul. Waszyngtona, zaczęły uciekać na widok nadjeżdżającego radiowozu. Strażnicy miejscy po pościgu ujęli 17-letnią kobietę. Drugiego ze sprawców zatrzymali policjanci. Dotarcie do pozostałych czterech osób jest kwestią czasu. W trakcie ucieczki sprawcy uszkodzili figurkę Jezusa oraz owcy. Strażnicy miejscy podczas sprawdzania szopki stwierdzili także uszkodzoną inna figurkę.
Strażnicy miejscy ujętą kobietę przekazali policjantom z I KP. Sprawcy muszą liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn.

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *