Rugby w Częstochowie. Wysokie lokaty częstochowskiego klubu


W kategorii mikrus rozgrywanej na małym boisku wzięło udział pięć drużyn – dwie ekipy Rugby Club Częstochowa, a także SP 103 z Krakowa, Hegemon Mysłowice i Rugby Ruda Śląska. Patronem medialnym turnieju była ,,Gazeta Częstochowska”

 

Mecze rozgrywano systemem “każdy z każdym”. Najlepszą ekipą okazała się SP 103 z Krakowa z trzema zwycięstwami i jednym remisem na koncie. Drugie miejsce przypadło pierwszej drużynie RCC, która uległa jedynie zwycięzcom turnieju. Ostatnie miejsce na podium przypadło drugiemu zespołowi RCC, który co prawda musiał uznać wyższość swoich kolegów z klubu, ale udało im się zremisować z krakowianami.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP 103 Kraków, 2. RC Częstochowa I, 3. RC Częstochowa II, 4. Hegemon Mysłowice, 5. Rugby Ruda Śląska

 

Sześć drużyn podzielne na dwie grupy walczyło w kategorii mini żaka. Rugby Club Częstochowa znów wystawił tutaj dwie ekipy. Pierwsza drużyna trafiła do grupy A z AZS AWF Warszawa i Rugby Ruda Śląska. Uległa nieznacznie gościom ze stolicy (1:3) i pokonała Ślązaków (7:1) i awansowała do półfinału z drugiego miejsca w grupie. Druga drużyna RCC zmierzyła się w grupie B z dwoma drużynami z Krakowa – Juvenią i NHRK. Nieznacznie uległa NHRK (3:4) i zremisowała z Juvenią (3:3). Te wyniki sprawiły, że zajęli ostatnie miejsce w grupie i w finale o 5. miejsce zmierzyli się z Rugby Ruda Śląska, wygrywając ten mecz pewnie (7:3). Pierwsza drużyna RCC w półfinale wygrała z Juvenią Kraków (4:1) i w finale spotkała się ponownie z AZS AWF Warszawa. Mecz jak przystało na finał był bardzo zacięty i obfitował w zwroty akcji. Ostatecznie to częstochowianie byli górą byli górą i pokonali warszawiaków (5:4) i zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej.

Klasyfikacja końcowa: 1. RC Częstochowa I, 2. AZS AWF Warszawa, 3. Juvenia Kraków, 4. NHRK Kraków, 5. RC Częstochowa II, 6. Rugby Ruda Śląska

 

Wśród żaków również zmierzyło się ze sobą sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A RCC przegrało oba swoje mecze. Najpierw z NHRK Kraków (3:6), a następnie z Budowlanymi Łódź SA (2:4) i wylądowali w meczu o 5. miejsce z Rugby Ruda Śląska, który tym razem pewnie wygrali 5:0.

Klasyfikacja końcowa: 1. Juvenia Kraków, 2. AZS AWF Warszawa, 3. NHRK Kraków, 4. Budowlani Łódź SA, 5. RC Częstochowa, 6. Rugby Ruda Śląska

 

W kategorii młodzik rozgrywanej już na niemal całym boisku (zwężonym o 5m z każdej stron) wzięły udział trzy drużyny, które rozegrały swoje mecze systemem “każdy z każdym”. W pierwszym meczu Juvenia Kraków pewnie pokonała Budowlanych Łódź SA (49:0). W drugim meczu Rugby Club Częstochowa zmierzył się z krakowianami. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (5:12), w drugiej nastąpiło znaczące pogorszenie gry częstochowian, którzy ostatecznie przegrali mecz (5:48). W ostatnim meczu RCC nie dało szans łodzianom pokonując ich wysoko (55:12).

Klasyfikacja turnieju: 1. Juvenia Kraków, 2. RC Częstochowa, 3. Budowlani Łódź SA

 

– Po raz kolejny udało nam się stworzyć święto rugby w Częstochowie, przy okazji organizacji Turnieju Dzieci i Młodzieży. Złożyło się na to kilka czynników: dużo walki fair play na boisku, dzieci bawiące się sportem, pyszne ciasta przygotowane przez rodziców naszych zawodników i panująca przyjacielska atmosfera. To wszystko sprawia, że nie ma lepszej promocji rugby. Cieszy mnie również ilość dzieci w całym turnieju (ponad 200), ale także liczebność naszych sześciu drużyn, w których barwach zagrała niemal sześćdziesiątka zawodników i zawodniczek – wszyscy na bardzo dobrym poziomie sportowym – podsumował turniej Michał Krzypkowski z Rugby Club Częstochowa.

 

Partnerzy turnieju:

– Wyspa Klocków

– ERP Serwis Comarch Partner

– A nóż widelec

– Niebieski Lis

– Śniadaniowcy

– Mega Pizza

 

____________________

 

“Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby”, jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *