Pirat drogowy odpowie za swój czyn


W niedzielę 6 czerwca 2021 roku a drodze krajowej numer 91 w Rędzinach nieodpowiedzialny kierowca spowodowałby śmierć dziecka na drodze. Cudem nie doszło do tragedii. Pirat drogowy został przez Policję zatrzymany i odpowie za swój czyn. Okazało się, nie posiada on uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych.

W złapaniu kierowcy z pewnością pomógł monitoring, który zarejestrował całą sytuację. A mroziła ona krew w żyłach. Nie dość, że rozpędzony volkswagen nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, to jeszcze wjechał na pas ruchu przeciwnego i na pasach wyprzedził inny samochód. Przez jezdnię w tym czasie przechodziła rodzina z małymi dziećmi. Jadący na hulajnodze chłopiec cudem uniknął śmierci. 

https://www.facebook.com/1209211957/videos/pcb.10220601763933256/10220601761653199

Kłomniccy policjanci ustalili, że kierowcą był 39-latek mieszkaniec powiatu częstochowskiego.  Jak się okazało, nie posiada on uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych. Policja zatrzymała go 9 czerwca. Dzień później usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *