Weekend ze zmiennym szczęściem

Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały w piątek 16 marca na wyjeździe 1:3 z SKTS Sochaczew, a dzień później wygrały przed własną publicznością 3:1 z KS AZS UE Wrocław. Dzięki temu mają duże szanse na awans do fazy play off ekstraklasy.

Piątkowe spotkanie było emocjonujące i zacięte. Jeden punkty dla naszego zespołu wywalczyła Tetyana Bilenko, która pokonała w trzech setach Ilonę Sztwiertnią. Niestety w czwartym pojedynku Tetyana Bilenko nie udało się pokonać Rumunki Irinie Ciobanu. W czwartym secie przy stanie 1:2 prowadziła 10:9, ale nie wykorzystała szansy. Zabrakło szczęścia.  Grały widowiskowo na wysokim poziomie.

O miejsce w czołowej czwórce  w hali Akademickim Centrum Sportu UJD rozegrała drużyny z Częstochowy i Wrocławia. Podopieczne Joanny Narkiewicz w sobotnim meczu zrewanżowały się  za porażkę z pierwszej rundy. Dwa punkty dla częstochowskiej drużyny zdobyła T. Bilenko, która pokonała po 3:0 Zuzannę Gaworską i Katarzynę Węgrzyn. Jeden punkt dorzuciła Anastasiya Dymytrenko, która wygrała 3:2 z Anną Węgrzyn.  W drugim pojedynku meczu Alicja Łebek przegrała 0:3 z Katarzyna Węgrzyn.

Po 12. kolejkach częstochowianki z dorobkiem 20 punktów utrzymują czwarte miejsce w tabeli.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze dwa kolejki. Bebetto AZS UJD spotka się wyjeździe z MUKS Start Nadarzyn  (05.04)  oraz  Maximum Broker Toruń (19.04).

W najbliższy weekend odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gdańsku, w którym weźmie udział Alicja Łebek.

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1