Porażka Skry w zaległym meczu

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali w środę, 30.listopada br. na stadionie przy ulicy Loretańskiej 20, z Hutnikiem Kraków, 1:2 w zaległym spotkaniu dziewiętnastej kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Honorowego gola dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobył Piotr Nocoń w 89.minucie. Natomiast na listę strzelców w drużynie gości wpisali się Jakub Marcinkowski (35′) i Marcin Wróbel (70′).

Spotkanie częstochowian z drużyną krakowskiego Hutnika pierwotnie miało się odbyć w niedzielę, 19.listopada br. ale wówczas tuż przed rozpoczęciem tego meczu nad Częstochową przeszła śnieżyca, która grubą białego puchu pokryła murawę stadionu Skry.

W środę, 29.listopada br. już nie nie stanęło na przeszkodzie, aby te zawody mogły się normalnie odbyć. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 35.minucie objęli prowadzenie za sprawą Jakuba Marcinkowskiego. Wychowanek Progresu Kraków precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego. Pierwsza część spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem piłkarzy z Nowej Huty.

W drugiej odsłonie padły jeszcze dwa gole. W 70.minucie krakowianie wyprowadzili kontratak. Najpierw Krzysztof Świątek dośrodkował do Marcina Wróbla i wychowanek Jeleśnianki Jeleśnia skutecznym strzałem głową pokonał Karola Szymkowiaka.

Częstochowianie w tym spotkaniu zdołali tylko zdobyć honorowe trafienie. W 89.minucie mocnym strzałem popisał się Piotr Nocoń, który pokonał Wiktora Kaczorowskiego.

Tym samym Skra Częstochowa przegrała z Hutnikiem Kraków, 1:2 w zaległym spotkaniu dziewiętnastej kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Ta porażka sprawiła, że podopieczni Konrada Geregi opuścili strefę barażową i obecnie plasują się w tabeli na siódmej lokacie, mając na swoim koncie 27.punktów.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają już w najbliższą sobotę, 2.grudnia br. O godzinie 17:00 piłkarze Skry Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem drugiej ligiBS Polonią Bytom. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Polonii Bytom przy ulicy Piłkarskiej 8. Obiekt posiada 1175.miejsc. Bytomianie z dorobkiem 21.punktów zajmują w tabeli piętnastą lokatę, która jest zagrożona spadkiem do trzeciej ligi, grupy trzeciej.

29.11.2023, g.17:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Skra”):

KS Skra Częstochowa – KS Hutnik Kraków 1:2, (0:1),

0:1: Marcinkowski 35′

0:2: M.Wróbel 70′

1:2: Nocoń 89′

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Chmiel 38′ (faul) – Hutnik Kraków. Mecz bez udziału publiczności.

KS Skra Częstochowa: 1.Karol Szymkowiak – 11.Mateusz Winciersz, 98.Filip Nawrocki, 4.Adam Mesjasz, 21.Olivier Wypart, 88.Tobiasz Kubik (73′ 15.Mateusz Maćkowiak), 25.Przemysław Sajdak (73′ 16.Jakub Niedbała), 26.Adam Olejnik (90′ 77.Paweł Kołodziejczyk), 6.Mikołaj Łabojko (73′ 2.Paweł Kucharczyk), 7.Piotr Nocoń (kpt), 8.Jan Ciućka (90′ 10.Dawid Wojtyra). Trener: Konrad Gerega.

KS Hutnik Kraków: 39.Wiktor Kaczorowski – 17.Sławomir Chmiel (46′ 9.Krystian Lelek), 45.Daniel Hoyo – Kowalski, 47.Kamil Głogowski, 23.Jakub Marcinkowski, 11.Patryk Kieliś, 27.Marcin Budziński, 10.Miłosz Drąg, 7.Krzysztof Świątek (kpt), 92.Deniss Rakels, 99.Marcin Wróbel. Trener: Bartłomiej Bobla.