Nieprzerwana zła seria AZS-u

AZS Częstochowa po raz kolejny w sezonie 2016/2017 mecz w PlusLidze zakończył bez punktów. W poniedziałek, 13 lutego, w Hali Sportowej Częstochowa, ulegli, w derbach akademickich, Onico AZS Politechnice Warszawskiej 1:3.

Początkowo wydawać się jednak mogło, że to podopieczni Michała Bąkiewicza wyjdą z parkietu zwycięsko. Wszak w pierwszym secie dominowali na boisku niemalże pod każdym względem. Do tego wykorzystali błędną grę w ataku graczy przyjezdnych. W efekcie wygrali pierwszą partię w ładnym stylu 25:16. Odmienny przebieg miała druga odsłona. Częstochowianie, przez moment, pokazali jednak wolę walki. Gdy warszawianie prowadzili 7:3, miejscowi przystąpili do kontrofensywy i doprowadzili do wyrównania po 8. Później zawodnicy ze stolicy znów wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, lecz „Akademikom” spod Jasnej Góry udało się zniwelować straty (18:19). Niestety potem goście zdobyli sześć „oczek” pod rząd, co zapewniło im zwycięstwo w drugim secie. Nadzieje na odwrócenie losów tego pojedynku dawała końcówka trzeciego seta. Jednakże „biało-zieloni” nie potrafili wykorzystać żadnej z trzech piłek setowych, które posiadali. Ostatecznie po zażartym starciu Onico AZS Politechnika wygrała 30:28. W czwartej części spotkania przed zawodnikami pod wodzą Bąkiewicza stała szansa na doprowadzenie do tie-breaka. Prowadzili bowiem 11:7. Tym razem również siatkarze Politechniki nie dali miejscowym za wygraną, doprowadzając do remisu, a następnie do zaciętej końcówki. W niej ponownie lepsi okazali się podopieczni Jakuba Bednaruka, pokonując AZS Częstochowa 25:22.

AZS Częstochowa – Onico AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:16, 18:25, 28:30, 22:25)

AZS: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Szalacha, Szymura, Janus, A. Kowalski (libero) oraz Grebeniuk, Polański, Buczek i Szlubowski

Politechnika: Firlej, Samica, Wrona, Filip, Łapszyński, Kowalczyk, Olenderek (libero) oraz Mikołajczak, Kwolek i Smoliński